Radyo TimeRadyo Time

Hedef 30.000 sertifika

Alanya'da adeta bir fabrika gibi çalışan Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi, geçtiğimiz yıl farklı alanlarda verdiği 25.000 sertifika rakamını bu yıl 30.000’in üzerine çıkarma aşamasında çalışmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, "Devletimiz artık eğitim ve hizmet noktasında vatandaşımızın gözünün içine bakıyor. Yeter ki vatandaşımız istesin. Biz o vatandaşımıza istediği her türlü eğitimi verelim" dedi.
Bu haber 915 kere okunmuş.19 Şubat 2016, Cuma - 15:04

 Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Milli Eğitim bünyesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından Alanya'da verilmekte olan bilgisayarlı muhasebe, bilgisayar, yabancı dil kursları, havuz su operatörlüğü ve avcılık kurslarını ziyaret edip kursiyerlere başarı temennisinde bulundu. 

 Kursiyerlerle sohbet eden Er, "Öğrenmenin yaşı yok. Çünkü yaşam boyu eğitim bir slogan var. Biz de bu doğrultuda vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda açılan kurslarımızda eğitimlere devam ediyoruz. Bu kursların sonunda vatandaşlarımız buradan aldıkları sertifikalarla iş hayatlarına rahatça başlayabiliyorlar" dedi. 

 “Bilindiği gibi artık bir kalıp ustası bile sertifikası yoksa inşaatta kalıp çakamıyor" diyen Er, "Yakalanırsa çok büyük cezaları var. Bakanlığımız artık herkesin sertifikalı meslek sahibi olmasını istiyor. Avrupa ülkeleri bunu yıllar önce halletmiş. Artık biz de bunu hızlı bir şekilde hallediyoruz” dedi.

 İncekum'dan Mahmutlar'a kadar birçok mahallede farklı alanlarda kurslar açtıklarını söyleyen Er, "Bu kurslarımızın içerisinde folklor, bağlama kursunun yanı sıra bir kurs var. Geçen yıl 25.000’in üzerinde sertifika verdik. Bu yıl Allah izin verirse hedefimiz 30.000 sertifika vermek” dedi.

-Haberin videosu için tıklayınız! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki