Radyo TimeRadyo Time

“Hedeflerimize adım adım yaklaşacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Yaptığı veya yapmadığı işlerle, Türkiye’yi yaşadığı bu tarihi dönemde daha ileriye taşımak değil, yerinde saydırmak ve hatta geriletmek için çalışan hiç kimseyi milletimiz affetmeyecektir. Biz, kendi sorumluluk alanımızdaki çalışmaları, gecemizi gündüzümüze katarak yürütüyoruz. Herkesten de aynı anlayışı, aynı gayreti, aynı yerli ve milli tavrı ortaya koymasını bekliyoruz” dedi.
Bu haber 328 kere okunmuş.24 Mart 2018, Cumartesi - 15:48

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Samsun 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Kongre öncesinde kendisini bekleyen vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından kongrenin yapılacağı salona geçerek partililere hitap etti.

“Emanetimize aldığımız yerlerde hemen gönül kazanma faaliyetine başlıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Terör örgütleriyle mücadelemizi, ecdadın savaşçı kimliğinden aldığımız ilhamla ve ustalıkla yürütürken, emanetimize aldığımız yerlerde de hemen gönül kazanma faaliyetine başlıyoruz. Zaten öz kardeşlerimizden ayrı görmediğimiz bölge insanına daha güvenli, huzurlu ve müreffeh bir gelecek sağlamak için her türlü çalışmayı sürdürüyoruz. Şehirlerin içme suyundan elektriğine ve yollarına kadar tüm alt yapısını elden geçiyor, kullanılabilir hâle getiriyoruz. Bununla yetinmiyor hastanelerinden okullarına kadar insanların günlük hayatlarında ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri hemen faaliyete geçiriyoruz. Bölge halkının kendi kendini yönetebilmesini sağlayacak kurumları hemen oluşturuyoruz. Güvenlikten belediye hizmetlerine kadar, ihtiyaç duyulan tüm görevlileri gereken eğitimlerden geçirerek donanımlarını sağlayarak işe başlatıyoruz. Çünkü biz oralara sömürmeye veya zulmetmeye değil, kardeşlerimizi terör örgütlerinin pençesinden çekip almaya gidiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye sınırlarımız boyunca gözünü ve kalbini bize yöneltmiş tüm kardeşlerimizin de en kısa sürede yanlarında olacağız. Hem Suriye’deki kardeşlerimizi kurtarana hem de Suriye üzerinden ülkemize kurulan tuzağı tamamen bozana kadar durmayacağız” şeklinde konuştu.

“Bize husumet besleyenlere haddini bildirmek vazifemizdir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Biz, müttefiklerimiz başta olmak üzere, dünyadaki ve bölgemizdeki herkesle iyi ilişkiler kurmak, güçlü iş birlikleri tesis etmek istiyoruz. Demokrasiden ekonomiye her alanda büyük hedefleri olan Türkiye için, başka türlüsü zaten düşünülemez. Dostlarımızın sayısını artırmaktan memnuniyet duyarız. Ama birileri ısrarla gelip, burnumuzun dibinde âdeta gırtlağımıza bıçak dayarcasına işler karıştırmaya kalkarsa, işte o zaman kimseyi gözümüz görmez. Haklıya hakkını verirken, bize husumet besleyenlere haddini bildirmek de vazifemizdir” değerlendirmelerinde bulundu.

“Her alanda çok çalışacak hedeflerimize adım adım yaklaşacağız”

“Birileri hâlâ bizim kararlılığımızı anlayamamış olabilir. Birileri hâlâ bizim sözlerimizi blöf veya altı boş ifadeler gibi görebilir. Birileri hâlâ bizim köşeye sıkışınca sineceğimizi, pusacağımızı sanıyor olabilir. Emin olun, çok yanılıyorlar. Aslında, sadece şu son 4-5 yılda ortaya koyduğumuz kararlılık, yaptığımız işler, yürüttüğümüz operasyonlar, sözlerimizde ne derece ciddi olduğumuzu göstermeye yeter. Ama anlaşılan o ki, birilerinin gözleri var ama görmüyor, kulakları var ama duymuyor, dilleri var ama doğruyu konuşamıyor. Hiç önemli değil. Eninde sonunda hepsi de bizim kim olduğumuzu, ne yaptığımızı, ne yapabileceğimizi, nereden geldiğimizi, nereye gittiğimizi anlayacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O güne kadar, biz mücadelemizi her alanda kesintisiz vereceğiz. Demokrasiyse, en güzelini tesis edeceğiz. İnsan haklarıysa, en ilerisini uygulayacağız. Ekonomiyse, en büyüğünü yapacağız. Kalkınmaysa, en büyük projeleri gerçekleştireceğiz. Ama bunun için vaktimizi iyi kullanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her alanda çok çalışacak hedeflerimize adım adım yaklaşacağız. İster bakan olsun ister bürokrat, ister belediye başkanı olsun ister iş adamı, her kim elindeki imkânları ve yetkileri, ülkemizin işte bu ihtiyaçları doğrultusunda etkili, kararlı, hızlı bir şekilde kullanmıyorsa, vebal altındadır. Yaptığı veya yapmadığı işlerle, Türkiye’yi yaşadığı bu tarihî dönemde daha ileriye taşımak değil, yerinde saydırmak ve hatta geriletmek için çalışan hiç kimseyi milletimiz affetmeyecektir. Biz, kendi sorumluluk alanımızdaki çalışmaları, gecemizi gündüzümüze katarak yürütüyoruz. Herkesten de aynı anlayışı, aynı gayreti, aynı yerli ve millî tavrı ortaya koymasını bekliyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki