Radyo TimeRadyo Time

“Hem şehirli hem eşsiz bir tatil”

Hürriyet Seyahat Yazarı Burcu Gürtük, hafta sonu yayınlanan Hürriyet Seyahat’te “Hem Şehirli Hem Eşşiz Bir Tatil” başlığıyla Alanya’yı kaleme aldı. Gürtürk, tarih ve tatil meraklılarına Alanya’yı tüm detaylarıyla tavsiye etti.
Bu haber 812 kere okunmuş.02 Temmuz 2018, Pazartesi - 13:49

 Alanya’nın tarihi, doğal, turistik, kültürel ve sosyal değerlerini ele aldığı haberde Gezgin Burcu Gürtürk, Alanya’yı tüm ayrıntılarıyla dört dörtlük tanıttı.

 Tatilcilere ve tarih meraklılarına Alanya’yı tavsiye eden Gürtürk, Alanya Kalesi, Kızılkule ve Tersane başta olmak üzere Çin Seddi’ni anımsatan Kale surlarını detaylarıyla yazdı. Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, Dimçayı gibi doğal güzellikleri de okuyucularıyla paylaşan Gezgin Burcu Gürtürk, Alanya mutfağı ve natif turizm imkanlarını açıkladı.

 Gürtürk, Alanya’yı ziyaret edecek misafirlere bazı tavsiyelerde de bulunarak, “Alanya’ya geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken iki de müze var. Bunlarda biri Alanya Arkeoloji Müzesi diğeri ise  Atatürk Evi. Alanya’nın yerel mutfağı da oldukça zengin.Yamaç paraşütü, tüplü dalışlar, tekne gezileri de Alanya geldiğinizde yapabileceğiniz aktivitelerden bazıları” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki