Radyo TimeRadyo Time

“Hep birlikte Türkiye’yi büyüttük”

TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni dönemde kararları daha hızlı şekilde alabileceğimiz ve daha etkin şekilde uygulayabileceğimiz araçlara sahip olacağız. Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, piyasalara kasıtlı olarak pompalanan karamsarlık havasını, seçime kalmadan dağıtacak ve yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 496 kere okunmuş.11 Mayıs 2018, Cuma - 16:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’ne katıldı. TOBB Konferans Salonunda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“Hep birlikte Türkiye’yi büyüttük”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Bugüne kadar ekonomide attığımız her adımı sizlerle istişare ederek attık. Her platformda sizlerin görüşlerini, taleplerini dinledik, ortak aklın gereği neyse onu yapmaya gayret ettik. Reformlarımızın çoğunun altında ortak imzamız var. Ülkemize karşı, son yıllarda giderek artan tüm saldırıları da yine sizlerle birlikte göğüsledik. Çoğunluğu yurt dışı kaynaklı manipülasyonlarla Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştırmaya çalışanların önünü bugüne kadar hep birlikte kestik. Onlar bizi küçültmeye çalıştı, biz hep birlikte Türkiye’yi büyüttük” ifadelerine yer verdi.

“Ekonomi nazik bir alan” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, söylentilere, dedikodulara, yalanlara, çarpıtmalara çok açık olan ekonomiye ne derece titizlikle yaklaşıyorsak, birileri de inatla ve ısrarla o derece hoyrat şekilde üzerine çullanıyor. Son günlerde, yine böyle bir hoyratlıkla karşı karşıyayız. Tamamen küresel ekonomide yaşanan dalgalanmaların yansıması olan gelişmeleri, sanki felaket habercisi gibi takdim eden bazı çevreler sizleri ve milletimizi huzursuz etmek için var güçleriyle çalışıyor. Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasında ön sıralarda yer alıyor” şeklinde konuştu.

“Bugüne kadar milletimizin iradesine hep inandık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, bugüne kadar milletimizin iradesine hep inandık, güvendik, teslim olduk. Milletimizin 24 Haziran’da tercihini yine istikrardan, güvenden, huzurdan, büyümeden yana kullanacağından en küçük bir şüphemiz yok. Hesaplarınızı seçimin yapılacağı pazara göre değil, 2023 hedeflerimize göre yapın ve yolunuza devam edin” diye konuştu.

Konuşmasının devamında, “Türkiye’yi, sadece mevcut kaynaklarımızla istediğimiz düzeyde büyütemeyeceğimizin farkındayız” ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun için uluslararası yatırımcıları ülkemize çekmeye, ülkemizdeki yatırımcıları da yeni yatırımlara teşvik etmeye ihtiyacımız var. Sürekli istikrar ve güven ortamına vurgu yapmamızın sebebi, yatırımcılara ülkemizin cazibesini göstermek içindir. Elimizdeki imkânları, yatırım için yer arayan sermayeyi ülkemize yönlendirmek için kullanmak mecburiyetindeyiz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girmek için, kısa sürede iki kat daha büyümeye ihtiyacımız var. Bunu sizlerle birlikte başaracağımıza inanıyoruz. 24 Haziran seçimlerinin ardından yürürlüğe girecek yeni yönetim sistemimiz, bu bakımdan çok önemlidir. Yeni dönemde kararları daha hızlı şekilde alabileceğimiz ve daha etkin şekilde uygulayabileceğimiz araçlara sahip olacağız. Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, piyasalara kasıtlı olarak pompalanan karamsarlık havasını, seçime kalmadan dağıtacak ve yolumuza devam edeceğiz.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki