Radyo TimeRadyo Time

“Hep doğru bildiğimiz istikamette ilerledik”

AK Parti Beyoğlu İlçe Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin Afrin operasyonundan herkesin rahatsız olmaya hakkı olabilir, ama bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan hiç kimsenin böyle bir hakkı yoktur. Okul koridorlarında, kantinlerinde, bahçelerinde adeta terör estiren bu çapulculara, kesinlikle meydanı bırakmayacağız” dedi.
Bu haber 246 kere okunmuş.24 Mart 2018, Cumartesi - 12:33

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Beyoğlu 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı.

“Türkiye tarihi günler yaşıyor”

İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen kongrede partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin çok tarihî günler yaşadığını ifade ederek, yaşanılan her tecrübenin, elde edilen her başarının, indirilen her maskenin karşı karşıya kalınan tehlikenin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha teyit ettiğini belirtti.

“Türkiye’nin sınır ötesinde ne işi var” diyen her kişi ve kesimin, aslında birlik ve bütünlükten, geleceğe güvenle bakılmasından duyduğu rahatsızlığı dışa vurduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ifadelerin Türkiye’yi engellemek, karalamak ve kafaları karıştırmak isteyenlerin argümanları olduğunu kaydetti. Türkiye’de 15 yıldır her şeyin bunlara rağmen yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer biz bu vesayete, bu ihanet çetelerine teslim olmuş olsaydık, tek bir adım dahi atamazdık” dedi.

Beyoğlu’na yapılan hizmetler

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir yandan ülkemizin güvenliğini sağlarken, demokrasisini güçlendirirken, ekonomisini büyütürken, diğer yandan da şehirlerimizin gelişmesine, kalkınmasına yönelik projeleri birer birer hayata geçiriyoruz” dedi.

İstanbul’un tüm ilçeleriyle birlikte Beyoğlu’nda atılan adımların, yapılan hizmetlerin ortada olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hizmetleri şöyle aktardı: “Beyoğlu Belediyemiz ismine ve imajına uygun şekilde teknolojiyi en iyi kullanan kurumlarımızdan biridir. Vatandaşlarımızın belediyedeki işlerinin yüzde 95’inin online ortamda takibi mümkün hâle gelmiştir. Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında 80 bin kişinin 60 yıllık tapu meselesi çözüldü. Örnektepe’de gayrimüslim vatandaşlarımızın da haklarını, hukuklarını koruyacak şekilde yine önemli bir dönüşüm projesi hayata geçiriliyor. Tarlabaşı’nda hem kentsel yenileme, hem restorasyon çalışmaları hızla devam ediyor. Haliçport ve Galataport gibi İstanbul’un prestij projeleriyle Beyoğlu’nun geleceği inşa ediliyor. Şehrimizin en önemli konaklama merkezi olan Beyoğlu’nda günlük kapasite 50 bin yatağa kadar çıktı, bu da 2 milyar dolara yakın bir ticaret hacmi anlamına geliyor. İstanbul’un vitrini olan bu ilçede yeni istihdamın 134 bini bulması, 10 bin yeni esnafın faaliyete başlaması, yürütülen çalışmaların büyüklüğünü göstermeye herhâlde yeterlidir.”

“Birileri kendilerince ülkemize çelme takmakla meşgul”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında Afrin operasyonuna ilişkin dair değerlendirmelerde bulundu. “Biz ülkemize ve milletimize yaptığımız işte bu hizmetleri her alanda çoğaltmanın gayreti içindeyken, birileri de kendilerince ülkemize çelme takmakla meşgul” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin Afrin Operasyonundan herkesin rahatsız olmaya hakkı olabilir, ama bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan hiç kimsenin böyle bir hakkı yoktur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir üniversitemizde şehitlerimizin hatıralarını yâd etmek için düzenlenen etkinliğe tahammül edemeyen zihniyet, bu ülkeye ve millete ait değildir. Efendim, ‘işte bu üniversite çok popüler bir üniversite, çok kalite bir üniversite, bu üniversite marka bir üniversite’. Tamam da bu üniversitenin içinde affederseniz bu tür teröristler olduktan sonra, bu tür terörist öğrenci olduktan sonra, bunlar o markaya leke sürüyor. Şu anda biz onlarla ilgili gereğini yapıyoruz, yapacağız da. Ben bu üniversitemizi lekelememek için ismini anmıyorum, Rektörün samimi gayretlerini de biliyorum. Şu anda üzerine üzerine gidiyoruz ve bu terörist öğrencileri kamera çekimlerinden bulup çıkarıp onlara da gereğini yapacağız.”

“Okul koridorlarında terör estiren çapulculara meydanı bırakmayacağız”

Üniversitelerdeki hocaların da çok daha dikkatli olması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer bu üniversitelerimizdeki hocalarımızın bu öğrencilerle iltisaki olduğunu da belirlediğimiz anda onlarla ilgili de gereğini yaparız. Çünkü bizim için vasıflı öğrenci, kaliteli öğrenci, vasıflı öğretim üyesinden gelir. Eğer vasıflı öğretim üyesi yok da onun eseri bu ise, olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında askerin Afrin’e memleketin huzurunu sağlamak, sınırlarımıza saldıranlara karşı gerekli dersi vermek için gittiğini tekrarladı. Üniversitelerde FETÖ döneminde yuvalanan bir kısım terör örgütü yandaşlarının benzer densizlikler içinde olduklarını duyduklarını da söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Okul koridorlarında, kantinlerinde, bahçelerinde adeta terör estiren bu çapulculara kesinlikle meydanı bırakmayacağız, bu da böyle biline. Marjinal örgütler tarafından bazı üniversitelerimizin asli görevlerinden uzaklaştırılmasına, kimi grupların eylem alanına dönüştürülmesine asla müsamaha göstermeyeceğiz. Zaman zaman Beyoğlu sokaklarında da arzı endam ettiklerini gördüğümüz bu marjinaller, edepleriyle durdukları müddetçe bu ülkenin renklerinden biri olarak kalabilirler. Ama işi baskıya, kendilerinden olmayanlara tahammülsüzlüğe, saldırıya, şiddete vardırırlarsa, hiç kimse kusura bakmasın, kulaklarından tutar ait oldukları yere fırlatırız, olay budur” şeklinde konuştu.

“Bu milletin değerlerine saldırmaya kimsenin hakkı yoktur”

Bu ülkenin huzurunu bozmaya, bu milletin değerlerine saldırmaya kimsenin hakkı olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatanın bekası, 81 milyonun huzuru ve emniyeti için canlarını feda eden aziz şehitlere hiç kimsenin dil uzatamayacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabii bunların ağababası, genel başkanından milletvekillerine, il başkanlarından belediye başkanlarına kadar ana muhalefet partisi CHP’dir. CHP’nin genel başkanı ve yöneticileri o kadar çok yalan, yanlış, iftira dile getiriyorlar ki biz artık takibi bıraktık. Ya bunlar değil miydi Afrin’e girişimizin doğru olmadığını söyleyen, ‘Afrin’e girmek yanlıştır’ diyen bunlar değil miydi? Ama Afrin zaferi ilan edilince, bu sefer de utanmadan, sıkılmadan Afrin zaferini kutlamaya kalktılar. Sıkıysa kutlama, sıkıysa kutlama, çünkü bu millet o zaman Osmanlı tokadını bunlara farklı atar.”

Hukuki bir takip yapılması gerekiyorsa avukatların, siyasi bir cevap verilmesi gerekiyorsa da partideki ilgililerin kendileriyle meşgul olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin ve milletin hizmet beklediği bir dönemde bunlara harcayacak vakitlerinin olmadığını ifade etti.

Buna rağmen bazen söylenen sözler karşısında cevapsız kalmanın millete haksızlık olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mesela bazı CHP milletvekilleri, Sosyal Güvenlik Kurumu gayrimenkullerini satıyor diye ortalığı ayağa kaldırmışlar. Hâlbuki şöyle bir geriye doğru araştırma yapsalar, bu kurumun tarihindeki ilk gayrimenkul satışını hem de yönetim kurulu üyelerinden bir kısmının muhalefetine rağmen genel başkanlarının yaptığını görecekler, yani Bay Kemal’in yaptığını görecekler. Bu CHP milletvekillerine tavsiyemiz, eylemi Balgat’ta Sosyal Güvenlik Kurumu binasının önünde değil, genel başkanlarının makam odasının kapısında yapmalarıdır, çok daha isabetli olur” şeklinde konuştu.

“Milletimizle çıktığımız siyaset yolculuğunda hep doğru bildiğimiz istikamette ilerledik”

Aynı partinin daha önce başka saygısızlıkları da olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Çanakkale Belediyesinin kahraman ordumuzun Afrin başarısını kutlamak için şehirde zafer pilavı dağıtma teşebbüsünü engellemesi de bir başka utanç verici hadisedir. Ya bu ne terbiyesizliktir? Orada zafer için bir pilav dağıtımını partimizin gençlik kolları STK’larla beraber yapıyor. Bundan rahatsız oluyorlar ve pankartı sökmek istiyorlar. Hâlbuki kendileri geçmişte bölücü örgütün desteklediği partinin güya başarısını kutlamak için şehir merkezinde pilav dağıtmışlardı. Hatta hatta partimizin belediye meclis üyesini, üyelerini meclisteki toplantıda söz aldılar konuşturmadı ve salondan kovma yoluna gitti, üstelik de bir bayan belediye meclis üyesini. Ve ben de valiye talimat verdim; dedim ‘Bu sene 18 Mart kutlamalarında kesinlikle bu Belediye Başkanına konuşma vermeyeceksin’. Evet, sen seçilmişe, orada söz istiyor konuşuyor, susturuyorsun ve kovuyorsun. Sen ise şu anda burada vali veyahut da başbakan eğer sana söz verirse söz verirse gelip konuşabilirsin, yoksa konuşamazsın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda ittifakların yavaş yavaş şekillendiğini, bölücüleri destekleyenlerle ülkenin ve milletin yanında saf tutanların her geçen gün biraz daha ayrıştığını söyleyerek, “Biz milletimizle çıktığımız siyaset yolculuğunda hep doğru bildiğimiz istikamette ilerleyerek bugünlere kadar geldik. İnşallah bundan sonra da aynı şeklide yolumuza devam edeceğiz, Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki