Radyo TimeRadyo Time

Her kurban lösemili ve kanserli çocuklara can!

Bugün LÖSEV’e kayıtlı yaklaşık 40.000 hasta ailesinin, %90’ı asgari ücret veya altında gelire sahip. Hastalığın tedavisinde en önemli destek ise kaliteli protein kaynağı olan gıda tüketimi. LÖSEV’in destekleri sayesinde aileler, artık “Hasta çocuğuma nasıl et alıp yedireceğim?” diye kara kara düşünmüyor.
Bu haber 693 kere okunmuş.25 Temmuz 2019, Perşembe - 14:10

Bilindiği üzere lösemi ve kanser hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar vücut savunmasını yok ediyor. Hastalığın tedavisinde en önemli destek ise kaliteli protein tüketimi. Tedavi sürecinde protein ağırlıklı sağlıklı beslenme, vücut direncini artırarak iyileşmeye önemli katkı sağlıyor. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca hasta çocuklara ve ailelerine taze et ve et ürünleri iletiyor. 

Hastalara iletilen et ürünleri için Kurban Bayramı çok önemli bir fırsat! 

LÖSEV’e yapılan vekaleten kurban bağışları bugün LÖSEV’e kayıtlı 40.000’e yakın onko hastası ve ailelerine ulaşıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın onay ve esasları doğrultusunda Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki sağlıklı et kombinalarında, din görevlileri, noter ve veteriner hekim eşliğinde kesilen kurbanlar yıl boyunca lösemili çocuklara can oluyor, hayata bağlıyor.

LÖSEV vekaleten kurban bağışlarınızı bekliyor!

Türkiye’de kanser vakaları hızla artıyor.  Artık anne karnındaki bebeklerin dahi lösemi teşhisi aldığı günümüzde Türkiye’nin alanındaki en saygın sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV, artan hastalığın tedavisi yanında hastalarına sosyal ve ekonomik destek de sağlıyor. Vekaleten kurban kesimi yapmayan bağışçıları da LÖSEV Kurban Bayramı Bağışına davet ediyor. Bayram bağışları sayesinde de çocukların ücretsiz tedavi giderleri, eğitim ve sosyal alandaki ihtiyaçları karşılanıyor. 

Bu sene LÖSEV tarafından 1040 TL olarak belirlenen vekaleten kurban bağışlarınızı tüm banka şubelerinden “LÖSEV” diyerek, bankaların bağış ekranlarından, 9 ilde bulunan LÖSEV Ofislerinden, www.losev.org.tr internet adresinden yapabilirsiniz. 

Etiketler: LÖSEV  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki