Radyo TimeRadyo Time

"Hizmete yönelik eserler dikilsin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısında yaptığı konuşmada, bazı belediyelerce heykelinin yapıldığını hatırlatarak, “Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bilmemiz lazım” dedi.
Bu haber 229 kere okunmuş.14 Eylül 2017, Perşembe - 12:00

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katıldı. Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarına hitaben bir konuşma yaptı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimi AK Parti belediyelerinin kendisinin heykelini yaptığını belirterek, “Şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar, tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini ne masklar yapılmasını ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık ayrı mesele, bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler” diye konuştu.
 
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birileri ülkesini ve milletini karalamak, sıkıntıya düşürmek için çalışabilir. Biz hem bunlarla mücadele edeceğiz, hem de milletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmenin gayreti içinde olacağız. Belediye başkanlarımızın şimdiden şehirlerini 2023 Türkiye’si hedeflerimize uygun bir konuma getirecek projeler, programlar, yatırımlar için harekete geçirilmesi şarttır. Sadece bununla kalmayıp 2053’ün, 2071’in şehirlerinin planlamasını da yapmaya başlamalıyız. İmardan ulaşıma, altyapıdan sosyal yardımlara kadar her alanda ülkemizin ve dünyamızın yönelimlerini dikkate alan bir yaklaşımla kendimize yeni ufuklar çizmeliyiz.”
 
 Belediyelerin kaynaklarında da ciddi bir artış yaşandığını hatırlatarak, belediyelere bütçe gelirlerinden 2002 yılında sadece 4,7 milyar lira gönderilirken geçen yıl bu rakamın 52 milyar liranın üzerine çıktığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde bu değişimin devam edeceğini, AK Parti belediyelerinin Türkiye’yi geleceğe hazırlama konusunda tüm dünyaya parmak ısırtacak başarılara imza atmayı sürdüreceğine inandığını söyledi.
 
 2004’te “Yerel kalkınma başlıyor” sloganıyla başlattıkları, 2009’da “marka şehirler”, 2014’te “Büyük medeniyet yolunda” diyerek sürdürdükleri belediyelerdeki hizmet yolculuğunu, 2019’da bir üst aşamaya çıkartarak devam ettireceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda “Bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım, AK Parti olalım” çağrısında bulundu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki