Radyo TimeRadyo Time

"Hizmeti göreceksiniz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükçekmece Belediyesi Tapu Dağıtım ve Toplu Açılış Töreninde konuştu.
Bu haber 259 kere okunmuş.14 Mart 2019, Perşembe - 12:51

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ekrem İmamoğlu başkan olduğunda, sevgiyi, hizmeti, insana saygıyı, çocuklara nasıl değer verildiğini göreceksiniz. Bir beton ormanında yaşamak değil, güzel bir kentte yaşama arzusunu İmamoğlu hayata geçirecek." dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Büyükçekmece'de yeni hizmete açılan belediye binası önünde düzenlenen tapu dağıtım ve toplu açılış törenine katıldı.

Tören, Büyükçekmece Belediyesinin yeni projelerinin tanıtımı ve halk oyunu gösterisiyle başladı. Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korosu'nun seslendirdiği şarkılarla devam eden törende hizmete alınan projeler tanıtıldı. 

Daha sonra törende konuşma yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, varlık nedenlerinin vatandaşa hizmet etmek olduğunu, vatandaşa hizmet etmek için siyaset yaptıklarını söyledi.

Daha güzel bir Türkiye için, bayrak için, vatan için, hizmet ettiklerini ve bunu gerçekleştirmek için çaba harcadıklarını belirten Genel Başkan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "İstanbul'da 12 yıl yaşadım. Üç çoğum var. Üçü de İstanbul'da doğdu. İstanbul'u bilirim. İstanbul'un coğrafyası olağanüstü güzel. Bu coğrafyada 80 ilden gelen vatandaşlarımız var. Sizlerin desteğiyle Ekrem İmamoğlu başkan olduğunda, sevgiyi, hizmeti, insana saygıyı, çocuklara nasıl değer verildiğini göreceksiniz. Bir beton ormanında yaşamak değil, güzel bir kentte yaşama arzusunu İmamoğlu hayata geçirecek."

"Bu projeleri hayata geçirmek için para var mı?" söylemlerine değinen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, paranın olduğunu ve her kuruşun hesabını İstanbullulara vereceklerini dile getirdi. Demokrasiyi güçlendirdikleri andan itibaren bütün dünyanın, Türkiye'deki demokrasinin ne kadar güçlü olduğunu, baskılara rağmen insanların sandığa gittiğini, yeni belediye başkanlarını seçtiğini göreceğini ifade eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "İstanbul'un, Ankara'nın, Balıkesir'in, Denizli'nin kaderini değiştireceğiz beraber, birlikte, huzur içinde yaşamak için." dedi.

Vatandaşların "Hak, hukuk, adalet" sloganları atması üzerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu insana hizmet etmeyi Hakk'a hizmet kabul ettiklerini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti: "Hakkı, hukuku, adaleti gerçekleştirmek için ayın 31'inde kahvede 'Arkadaşlar bekliyor', 'Amcamın oğlu geldi' demeyecek erkekler. Sandığa gideceksiniz, oy kullanacaksınız. Sizden isteğim sadece bu. Oy kullanırken elinizi vicdanınıza koyacaksınız. 17 yılda memleketi ne hale getirdiler ona bakacaksınız. Seçmen olarak huzur içinde ilçelerde CHP ve İYİ Partili başkanlara, büyükşehirde İmamoğlu'na 'evet' oyunu vereceksiniz."

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'e bir sitemi olduğunu ifade ederek, "Allah aşkına bu kadar parkı niye yaptın? Kupon araziler var, gökdelenler olabilirdi, milleti betona hapsedebilirdin. Hakkında soruşturma açılırsa hiç şaşma." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Büyükçekmece'nin Karaağaç köyünde 90 yıldır tapu bekleyen 33 Roman vatandaşa tapularını dağıttı.

Törende daha sonra hizmete alınan 20 eserin açılışı gerçekleştirildi. 

 

Etiketler: Kemal Kılıçdaroğlu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki