Radyo TimeRadyo Time

Hurda araçta ÖTV indirimi için son bir hafta

Hurda araçların ekonomiye kazandırılması için 2018 yılında başlatılan ÖTV indiriminden faydalanmak için sayılı günler kaldı. 31 Aralık’ta son bulacak uygulama için açıklamada bulunan aloparca.com Kurucusu Ebru Özülkü “Aracını yenilemeyi düşünen pek çok kişi hala böyle bir avantaj olduğunu bilmiyor. Ömrünü tamamlamış araçlar için Bakanlığın başlattığı bu uygulama sıfır araç sahibi olmak isteyenlere çok önemli bir avantaj sunuyor” dedi.
Bu haber 262 kere okunmuş.24 Aralık 2019, Salı - 12:12

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca 2012 yılında "Ömrünü Tamamlamış Araçlar Bertaraf Takip Sistemi"nin (ÖTA) hizmete alınmasından bugüne kadar yaklaşık 350 bin araç hurdaya ayrılarak ekonomiye kazandırıldı. 2018 yılında da uygulamanın desteklenmesi için ÖTV indirimi başlatıldı. Bu uygulama, iklim değişikliği ve hava kirliliğine sebep olan hurda araç kaynaklı sera gazı salınımını azaltması açısından da büyük önem taşıyor.

ÖTV indirimi ile 2018 yılında 150 binden fazla aracın geri dönüştürüldüğünü dile getiren aloparca.com Kurucusu Ebru Özülkü, “Aracını yenilemek isteyen herkes için avantaj sunan bu uygulama sayesinde, hurda araçlar dönüştürülerek hem ekonomiye katkı sağlanmakta hem çevresel zarar önlenmekte hem de trafikte olan kaza ve arıza riski taşıyan eski araçların sayısı azaltılmaktadır” diye belirtti.

Etiketler: ÖTV  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki