Radyo TimeRadyo Time

“İdare-i maslahatçıların kumpasına boyun eğmeyeceğiz”

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, hakkında çıkan yanlış haberlerle ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.
Bu haber 457 kere okunmuş.27 Kasım 2019, Çarşamba - 11:15

Kumbul yaptığı açıklamada; Cumhuriyet Halk Partisi olarak, 31 Mart yerel seçimlerinde ülke genelinde elde ettiğimiz başarı Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcı olmuştur.

Antalya’da da ülke genelinde olduğu gibi büyük bir başarı elde ederek Millet İttifakı ile beraber, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere toplam 11 belediyeyi kazanmıştık.  

Antalya’nın geleceğini tehdit eden çılgın projelerle, hesapsız kitapsız yapılan harcamalarla Büyükşehir Belediyesi’ni borç bataklığına sürükleyen Menderes Türel’e 31 Mart’ta hemşehrilerimiz dur demişti.

Göreve geldiğimiz günden bu yana Antalya İl Örgütü olarak, Menderes Türel’e karşı etkin bir muhalefet ağı oluşturduğumuzu bütün kamuoyu bilmektedir. Doğamızı, çevremizi, geleceğimizi, kamuya ait olan varlıkları tehdit eden, birilerine peşkeş çekmek isteyen Türel’e karşı sözümüzü hiç sakınmadık.

Hal böyleyken, bazı mahfiller iftiralarla, yalan yanlış haberlerle şahsıma karşı bir karalama kampanyası başlatmıştır.

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AKP’li Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’e ait ses kaydı ile ilgili olarak, “halkın kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlamasıyla benim talebimle partimiz adına avukatlarımız suç duyurusunda bulunmuşlardır. Konuyla ilgili olarak aylar önce Savcılık tarafından “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verilmiştir. Parti avukatlarımız, itirazın gerek olmadığı değerlendirmesinde bulunarak, parti üyelerimizin yargılandığı diğer davada iddiaların enine boyuna inceleneceğini vurgulamışlardır. Aylar öncesinden alınan “kovuşturmaya yer olmadığı” kararını yeni alınmış bir karar gibi, örgüt seçimleri öncesinde gündeme getirenler, manşetlerine taşıyanlar, Genel Başkanımızın bahsettiği kumpasın birer parçasıdırlar. Partimizin iktidar yürüyüşünü hazmedemeyenler, kendi kişisel ikballerini partinin önüne geçirmeye çalışan idare-i maslahatçılar ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaktır. Partililerimizin yargılandığı davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bu haberlerdeki iddialarla ilgili olarak söyleyebileceğim tek şey; bu kişiler insanların aklıyla dalga geçmektedir. Özellikle yerel seçim sürecinde AKP ve Türel’e yönelik yaptığımız eleştirilerin neredeyse hiçbirini manşetlerine taşımayan fakat partimizi yıpratmak için yine aynı yerden, ilgili haberdeki karardan aylar sonra, düğmeye basılarak ajans aracılığıyla servis edilen bu haberin hangi amaçla yapıldığı malumdur. Bu gazetenin sahiplerinin derdinin Antalya ve ülke olmadığı, kendilerine partide bir yer edinmek için gazeteyi araç olarak kullandıklarını görmekteyiz. Muhalif olduğunu iddia eden bir gazetenin AKP iktidarı ve Türel’e yönelik hiçbir söylemimizi yayınlamamasının başka bir gerekçesi olamaz. İktidara yakın medya ile birlikte adeta Türel’i aklarcasına bahsi geçen haberi manşete taşımak acaba nasıl bir duygudur!

Bahsi geçen gazete, geçtiğimiz hafta Türel’e yönelik basın açıklamamızı manşetlerine taşıyarak “CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Türel’in Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili medyada yer alan haberler sonrası yaptığı sert açıklamaya yanıt verdi” yorumunda bulunmuştu. Aylar sonra beni gazetelerinde manşete taşıyarak Türel’e yönelik eleştirilerimi sert bulanlar, bir hafta sonra benim Türel’i koruduğumu iddia ediyor. El insaf! İnsana sorarlar; bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

Bahsi geçen mahfiller tarafından Muratpaşa Belediye Meclis Üyemiz Özgür Güngör hakkında da, somut hiçbir bilgiye dayanmadan, her iki tarafın görüşü alınmadan, olur olmadık iftiralarla karalama kampanyası başlatılmıştır. Meclis üyemizin ve ilgili haberde fotoğrafları manşete taşınan Muratpaşa İlçe yöneticilerimizin kişilik haklarını zedeleyenler, tarafıma yönelik yalan yanlış ithamlarda bulunanlar, tek bir düğmeden basılmışçasına aynı anda bir operasyona girişmişlerdir. Bizim partimiz parti içi demokrasinin uygulandığı, sandıkta ciddi yarışlar olan, tartışarak en doğruyu bulduğumuz bir partidir, tartışma olur ama asla kaba kuvvet, şiddet olmaz, iftiraya uğrayan meclis üyemizin ve değişik haberlerinde iftiraya uğrayan Muratpaşa ilçe yöneticilerimizin arkasındayım. Bu haberleri yapanları kınıyorum.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi; “CHP, yeni bir süreci başlatmıştır. Bu süreç iktidara yürüyüş sürecidir. Partimiz, toplumun her kesimini kucaklamaktadır. CHP sorunların çözümünde umut olan tek parti olarak öne çıkmıştır. CHP'nin bu başarısını, bu yürüyüşünü içine sindiremeyen saray ve çevresi, devletin bazı bürokratik güçlerini de yanlarına alarak CHP'ye karşı kumpas kurmaktadırlar.”

Bu kumpaslara yerelde ve genelde kimlerin alet olduğunu kamuoyu çok iyi görmektedir. İstedikleri kadar iftira atsınlar, istedikleri kadar yalan söylesinler. Asla başaramayacaklar! Partimizin iktidar yürüyüşünü kimse durdurmayacaktır” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki