Radyo TimeRadyo Time

İkinci Bahar Parkı hizmete açılıyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Alanya’ya kazandırdığı ve ileri yaş vatandaşlara hizmet verecek olan İkinci Bahar Parkı ve Spor Alanı, yarın saat 16.00’da açılıyor. Başkan Yücel, Akdeniz Bölgesi’nde bir ilk olan İkinci Bahar Parkı ve Spor Alanı’nın açılışına tüm Alanya Halkını davet etti.
Bu haber 319 kere okunmuş.13 Mayıs 2018, Pazar - 13:54

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in insan odaklı projelerinden birisi olarak hayat geçirdiği, çocuklar ve gençler için yapılan alanlardan farklı olarak tasarlanan, ileri yaş kondisyon aletlerinden oluşan “İkinci Bahar Parkı ve Spor Alanı” şehrin merkezinde, vatandaşların yürüyüş ve spor yaptıkları Anılgan Yürüyüş Yolu’nda kuruldu. 

 Yarın saat 16.00’da gerçekleştirilecek törenle halka tanıtımı yapılacak olan parkın açılışında aynı zamanda En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri de taktim edilecek.

 Şehirdeki yaşlı nüfusun daha aktif ve sosyal kılabilmek için inşa edilen “İkinci Bahar Spor Alanı”  Akdeniz Bölgesinde bir ilk olarak hizmete sunuluyor. 14 Mayıs Pazartesi günü saat 16:00’da yapılacak olan açılış töreni ile hizmete sunulacak. 300.000 TL’lik yatırımla tamamlanan parkta ileri yaş kondisyon aletleri ve çocuklar için yeni nesil oyun grupları yer alıyor.

 Eski Spor Bakanı Fikret Ünlü, Eski Güreşçi, Milli Sporcu, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ahmet Ayık’ın katılımıyla yapılacak İkinci Bahar Spor Alanı’nın açılış töreninde Alanya Belediyesi’nin başlattığı “En Güzel Balkon En Güzel Bahçe Yarışması” Ödül Töreni de gerçekleştirilecek.

 Çocuklar için de oyun gruplarının da yer aldığı parkta, birkaç nesilden aile üyeleri beraber vakit geçirebilecekler. Tüm vatandaşları yarın gerçekleştirilecek açılış törenine davet eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yaşlı vatandaşlarımızı evlerinden çıkartarak, güzel vakit geçirebilecekleri, onların sosyalleşmesini sağlayacak özel bir alan oluşturduk. Tüm halkımızı açılış törenine bekliyorum” dedi.

Etiketler: İkinci Bahar Parkı  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki