Radyo TimeRadyo Time

"İkinci İsrail ölü doğdu sandıkla devlet kurulmaz”

Vatan Partisi Alanya İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu, Barzani Referandumunun ardından süreci değerlendiren bir basın açıklaması yaptı.
Bu haber 644 kere okunmuş.28 Eylül 2017, Perşembe - 13:02

 Kurtoğlu, “Komşumuz Irak'ın kuzeyinde "Kürdistan" adı altında ikinci İsrail devletçiği kurmaya kalkan güç kimdir? Barzani, PKK-PYD 'den önce ABD ve İsrail'in silahlı  gücüdür. Tarihte sandıkla devlet kurulduğu görülmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti dahil dünyadaki bütün milli devletler emperyalizme ve feodalizme karşı milletlerin silahlı gücüyle kurulmuştur. Kurşunların havada uçuştuğu, silahların konuştuğu bir bölgede yaşamaktayız. Bu koşullarda vatan bütünlüğümüzü ve huzuru sağlamak için en belirleyici uygulama devletin yaptırım gücünü Kararlı, Hızlı ve Caydırıcı olarak kullanmaktır. Türk Ordusunun başarısı ülkemizin ufkunu açacak tarihi önemde bir eylemdir. Bu koşullarda Türkiye'nin ve ordusunun karalılığını hedef alan bozguncu faaliyetleri etkisiz hale getirmek milli bir görevdir” dedi. 

  Vatan Partisi Alanya İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu’nun açıklamasının ayrıntıları şöyle:

 “Komşumuz Irak'ın kuzeyinde "Kürdistan" adı altında ikinci İsrail devletçiği kurmaya kalkan güç kimdir? Barzani, PKK-PYD 'den önce ABD ve İsrail'in silahlı  gücüdür. Tarihte sandıkla devlet kurulduğu görülmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti dahil dünyadaki bütün milli devletler emperyalizme ve feodalizme karşı milletlerin silahlı gücüyle kurulmuştur. Kukla devletleri de emperyalistler silahla, işgalle kurmaya çalışır. Barzanistan'ın yaşama şansı sıfırdır. Çünkü bu girişim Türkiye, Irak, İran, Suriye'nin sımsıkı birleşme sürecini ateşlemiştir.

 Kurşunların havada uçuştuğu, silahların konuştuğu bir bölgede yaşamaktayız. Bu koşullarda vatan bütünlüğümüzü ve huzuru sağlamak için en belirleyici uygulama devletin yaptırım gücünü Kararlı, Hızlı ve Caydırıcı olarak kullanmaktır. Diplomatik ve ekonomik yaptırımlar yararlı olmakla birlikte sonuç almak için yetersizdir. Türk Milleti hükümetten söz değil eylem beklemektedir. Batı Asya'da barış ancak askeri yaptırımlarla sağlanabilir. Her erteleme,her tereddüt,her kararsızlık şu andan itibaren Mehmetçiğin kanı dahil daha ağır bedellerle ödenir.

 Bugün sadece piyonlarla değil büyük güçlerle karşı karşıya geldiğimiz aşikardır. Bu zorlu mücadeleden zaferle çıkabilmemiz için devletin ve milletin top yekün gücünü birleştirmeliyiz. Türk Ordusunun başarısı ülkemizin ufkunu açacak tarihi önemde bir eylemdir.Bu koşullarda Türkiye'nin ve ordusunun karalılığını hedef alan bozguncu faaliyetleri etkisiz hale getirmek milli bir görevdir.

  Zafer Türk Milletinin,Türk Ordusunun,Batı Asya devletleri ve milletlerinin olacaktır. Türkiye’miz, bu vatan savaşından büyük çözümlerle ve Atatürk Devrimi rotasına girerek çıkacaktır. Bugün güney sınırlarımızın ötesinde yaşanan olayları özetleyen yalın gerçek şudur: Silahların konuştuğu bir iklimdeyiz. Bu koşullarda vatan bütünlüğümüzü, ülke güvenliğimizi ve huzuru sağlamak için belirleyici uygulama, devletin yaptırım gücünün kararlı, hızlı ve etkin olarak kullanılmasıdır. Hedef, kendi güvenliğimizin ötesinde, Irak’ın ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin sağlanması ve pekişmesidir.

  Komşularımız Irak ve Suriye’nin kuzeyinde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail devleti kurmaya kalkışan güç, PKK/PYD ve Barzani’den önce ABD ve İsrail’dir. Bu nedenle vatan bütünlüğümüze ve güvenliğimize yönelen tehdit son derece ciddidir. Irak’ın kuzeyinde sözümona “Kürdistan” kurma girişimi ile Suriye’nin kuzeyinde “Kürt Koridoru” oluşturma çabası tek bir amaca hizmet etmektedir. O da İkinci İsrail’in kurulmasıdır. Bu açıdan Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki cephe birleşmiştir. Bu cephede Batı Asya ülkeleri, emperyalizme karşı vatan bütünlüğü ve bağımsızlık mücadelesi vermektedir.

 Gelinen bu aşamada, diplomatik ve ekonomik yaptırımlar faydalı olmakla birlikte, sonuç almak için artık yetersizdir. Milletimiz, hükümetten söz değil eylem beklemektedir. Bu durumda başta Türkiyemiz olmak üzere komşularımız Irak, Suriye ve İran’ın toprak bütünlüğünün yanında bölgede yaşayan Arap, Türkmen, Kürt ve diğer toplulukların güvenliği ancak askerî harekâtla korunabilir. Batı Asya’da barış ancak askerî yaptırımlarla sağlanabilir.

 ABD ve İsrail, piyonları PKK’yı ve Barzani’yi ateşe sürerek Batı Asya ülkelerinin sımsıkı birleşmeleri sürecini de ateşlemişlerdir. Komşularımız Irak, İran ve Suriye ile her alanda ve her cephede birlikte hareket etmek, zafer için belirleyici önemdedir. Bu açıdan bizimle aynı geleceği paylaşan Suriye Devleti ile özellikle askerî işbirliği, diğer komşularımızla kararlı bir dayanışma için de anahtar değerindedir. Toprak bütünlüğümüzü ve güvenliğimizi savunmak için, Devletimizin yaptırım gücünü kararlı, hızlı ve etkin olarak uygulamak şarttır. Her erteleme, her tereddüt, her kararsızlık, şu andan itibaren Mehmetçiğin kanı dâhil ağır bedellerle ödenir. Bu açıdan kararlı ve hızlı davranmak, bölgemiz için en barışçı çözümdür. Türkiye, bugün tıpkı İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, yalnız kendi nam ve hesabına değil, komşularımızla birlikte bütün insanlık adına tarihî bir görev yapmaktadır.

 Piyonların ötesinde büyük güçlerle karşı karşıya geldiğimiz bu zorlu mücadeleden devletimizin ve milletimizin topyekûn gücünü birleştirerek zaferle çıkacağız.

 Bugün Türk Ordusunun başarısı, Türkiye’nin ufkunu açacak tarihi önemdeki eylemdir. Bu nedenle Vatan Partisi’nin yüreği bütün Milletimizle birlikte Mehmetçikle çarpmaktadır. Partimiz, Milletimizin ve Ordumuzun bu savaştan zaferle çıkması için, üzerine düşen her görevi yapmaya hazırdır.

 Vatan Savaşımızın yeni bir aşamaya girdiği günümüz koşullarında, Türkiye’nin kararlılığını hedef alan bozguncu faaliyetleri etkisiz hale getirmek millî bir görevdir.

 Zafer Türk Milletinin, kahraman Türk Ordusunun ve Batı Asya devletleri ve milletlerinin olacaktır. Türkiyemiz, bu vatan savaşından büyük çözümlerle ve Atatürk Devrimi rotasına girerek çıkacaktır”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki