Radyo TimeRadyo Time

İlhan’dan hafız adaylarına ziyaret

Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Alanya İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kurslarını ziyaret etmeye devam ediyor.
Bu haber 446 kere okunmuş.04 Nisan 2019, Perşembe - 10:56

İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, son olarak Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Kız Kuran Kursunda hafızlık öğrenimi gören öğrencileri ve 4-6 Yaş Grubu Kuran Kursunu ziyaret etti.

Ziyaret vesilesiyle kurslardaki eğitim ve öğrencilerin genel durumları, kursa katılan öğrenci sayısı ve uygulanan öğretim yöntemleri hakkında Kuran Kursu Öğreticilerinden bilgi alan İlhan, hafızlık öğrenimi gören ve kurslara devam eden öğrencilere dini konularda sorular sorup, Kuran-ı Kerim okuttu. Öğrencilerle sohbet etmeyi de ihmal etmeyen İlhan, öğrencilere bir dizi tavsiye ve nasihatte bulunarak zihin açıklığı ve başarılar diledi. İlhan, ayrıca kursların genel durumları hakkında Kuran Kursu Öğreticileriyle görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaret ile ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Kuran Kurslarımız bilmediklerimizi öğrendiğimiz, bildiklerimizi tekrar etiğimiz, yanlış bildiklerimizi de düzelttiğimiz, bilginin en güzel ve en doğru bir şekilde öğrenildiği mekanlarımızdır. Öğrencilerimiz buralarda Kuran-ı Kerim’i öğrenmenin ve ezberlemenin yanı sıra ibadet, ahlak ve itikat gibi dinimizin özellik ve güzelliklerini de öğrenebilmek için çaba ve gayret sarf ediyorlar. Bizler de zaman zaman Kuran Kurslarımızı ziyaret ediyor, Kuran Kursu öğrencilerimizle bir araya gelerek neler öğrendiklerini takip ediyoruz. Ben azim ve kararlılıklarından dolayı Kuran Kursu Öğrencilerimizi ve Öğreticilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki