İlk Rus charter geldi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya'ya Rusya'dan gelen ilk charter seferinin bölge için güzel bir gelişme olduğunu belirtti.
Bu haber 472 kere okunmuş.27 Nisan 2017, Perşembe - 13:58

 Moskova'dan kalkan Royal Flight Havayolu Şirketine ait boeing 737-800 tipi uçak 189 yolcusuyla Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na indi.

 Rusya’dan uçak dahil paket tur satın alarak Alanya’ya gelen sezonun ilk Rus turist kafilesini Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, Gazipaşa Havalimanı Müdürü Ömer Sözener, ALTİD Başkanı Burhan Sili ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu karşıladı.

 Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na Rusya'dan sezonun ilk charter seferi düzenlenirken misafirler geleneksel havacılık seremonisi "su takı" ile karşılandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat ve karşılama komitesi turistlere karanfil, çilek, Rusça tanıtım materyalleri ve çeşitli hediyeler takdim etti. 

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya'ya Rusya'dan gelen ilk charter seferinin bölge için güzel bir gelişme olduğunu belirtirken şunları söyledi; “Geçen hafta Pogeda, şimdi de Coral indi. Hem de Coral haftanın her günü karşılıklı seferler yapacak. Mayıs’ın ortalarından sonra da uçuşları günde 2'ye çıkaracaklarını taahhüt ettiler. Biz her zaman sezonun dolu dolu geçeceğini söylüyor ve taahhüt ediyorduk. Daha iyi olacağını söylüyorduk. Söylemeye de devam ediyoruz. Bu gerek bizlerin gerekse de Bakan Çavuşoğlu'nun burada bulunan sivil toplum örgütlerinin çabalarıyla birlikte sürekli güven tazeliyoruz. Türkiye'ye ayırdıkları turist kapasitesinin neredeyse yüzde 10'unu GZP alacak. Bu her şeyden daha güzel"

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki