Radyo TimeRadyo Time

İlk Yardım Semineri verilecek

Alanya Motospor Kulübü tarafından organize edilen 'İlk Yardım Semineri' bu akşam saat 20.30’da ALTSO Konferans Salonunda yapılacak. Kaza sonrası müdahale seminerini Alanya 112 Acil Sorumlusu Dr. Hakan Arıtanar verecek.
Bu haber 214 kere okunmuş.04 Mart 2019, Pazartesi - 11:25

 Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Haşim Çakmaklı'nın da katılacağı seminerde, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı Motosiklet Ekipleri de seminere katılacak.

 Yapılan açıklamada; “Ülkemizde omurilik felciyle sonuçlanan 10 kazadan 7 si bilinçsiz müdahale sonucu oluşmaktadır. Kaza anında doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Yanlış uygulamalar yaralıların hayatını kaybetmesine veya sakatlanmasına yol açabilir. Herkese açık ve ücretsiz olan eğitim ile her an başımıza gelebilecek ya da şahit olacağımız kazalarda bilinçli müdahale etme konusunda hayat kurtaran bilgiler teorik ve pratik olarak gösterilecek” denildi.

 Eğitim hakkında açıklama yapan Alanya Motospor Kulübü Başkanı Uğur Uzun, “Toplumda trafik bilincinin yaratılması, ilk yardım öneminin kavranması açısından üzerinde durulması gereken unsurlar bu bağlamda düzenleyeceğimiz eğitim seminerine tüm halkımızı davet ediyorum, 1 saat gibi kısa bir sürede öğreneceklerimiz bir hayat kurtarmamıza vesile olabilir. Kazalarda bilinçli müdahale etme adına herkesin bilmesi gereken şeyler. Elbette motosiklet sürücülüğünde koruyucu donanımlar en önemli yaralanmayı önleyici faktörlerdir. Mutlaka kaliteli kask, eldiven, bot, korumalı ceket/pantolon ya da tulum kullanınız.  Ama kazalar da hayatın gerçekleri arkadaşlar, unutmayalım ki bir bilgi bir vatandaşımızı hayata bağlayabilir. 4 Mart Pazartesi (bu akşam) düzenlenecek olan seminerle katılımcılara  kaza anında ambulans gelene kadar yaralıya müdahale etme teknikleri öğretilecek” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki