Radyo TimeRadyo Time

İşaret dili eğitimini tamamladılar

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli 14 sağlık personeli 2,5 ay süren İşaret Dili Eğitimi sonunda sertifika almaya hak kazandı.
Bu haber 179 kere okunmuş.08 Kasım 2017, Çarşamba - 14:05

 Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde işitme engelli vatandaşların hastanede sıkıntı yaşamasını önlemek, sağlık hizmetine erişimini kolaylaştırmak ve oluşabilecek iletişim sorununu ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan eğitim düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü başlayan ve Özel Eğitim Alanı Öğretmeni Burcu Candan tarafından verilen eğitimin sertifika törenine;  Hastane Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Ahmet Girgin, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Muhammet Karaman, Kalite Yönetim Direktörü Erkan Karadağ ve sağlık personelleri katıldı.

  Başhekim Dr. Tevfik Yazan, her hastanın ve hasta yakının en iyi sağlık hizmetini almaya hakkı olduğunu, bunun da hasta ve hasta yakınlarını iyi anlamaktan geçtiğini söyledi.

 Yazan, “Kaliteli sağlık hizmeti verebilmek için öncelikle hastanın derdini anlamak gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımızın da derdini anlamak onlara da kaliteli bir sağlık hizmeti sunabilmek için bu tür eğitimlere yönetim ekibi olarak önem vermekteyiz. Her hasta en iyi hizmeti hak etmektedir. İletişimde işaret dili büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu eğitim sayesinde hastanemizin hemen her biriminde ve her meslek grubundan işaret dili bilen personelimiz yer alacaktır” dedi.

 Eğitime katılan sağlık çalışanlarına sertifikaları takdim edildikten sonra, Özel Eğitim Alanı Öğretmeni Burcu Candan’a teşekkür amaçlı Başhekim Dr. Tevfik Yazan tarafından plaket verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki