Radyo TimeRadyo Time

İstanbul’da Alanya rüzgarı esti

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü, İstanbul Alanyalılar Derneği’nin düzenlediği özel bir konferans ile anıldı.
Bu haber 154 kere okunmuş.20 Mart 2018, Salı - 13:54

 Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim dinletisiyle başlayan konferans, İstanbul Alanyalılar Derneği Başkanı Eyüp Kaya‘nın açılış konuşmasıyla devam etti. Kaya, yapmış olduğu konuşmada, “Çanakkale Zaferi, Türk Tarihinin en büyük dönüm noktalarından biridir. Askerimiz, Çanakkale’de memleketin doğusundan, batısından, her bölgesinden bir araya gelerek milli bir destan yazmıştır. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

 Anlamlı günde, Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman da duygu ve düşüncelerini  dile getirdi.

 “Çanakkale Osmanlı’nın son sözü, Kurtuluş Savaşı’nın ön sözüdür” diyerek sözlerine başlayan Akademisyen Selimhan Yeniacun ise, savaşın detaylarını ve sonucunda gelişen olayların tüm ayrıntılarını dinleyenlere aktardı. Yeniacun, Çanakkale Muharebelerini en iyi şekilde anlatan Mehmet Akif Ersoy’un, Çanakkale Destanı Şiiri ile sözlerini tamamladı.

 Akademisyen Emirhan Uysal da, savaşın ve zaferin psikolojisini, savaş öncesi ve sonrası Osmanlı ve dünya ülkelerinin aldığı pozisyonu anlattı.

 Program, Alanyalıların birbiriyle tanışması ve Alanya’dan gelen ikramlar ile son buldu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki