ITB Berlin Fuarı’nda muz lifine özel ilgi

Alanya Belediyesi’nin Muz Lifi Projesi, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda büyük ilgi gördü.
Bu haber 910 kere okunmuş.08 Mart 2017, Çarşamba - 15:17

 Alanya Belediyesi’nin ev hanımlarının istihdamına yönelik hazırladığı ve yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğü “Muz Lifi Projesi” Almanya’nın Başkenti Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarında tanıtılıyor. 

 Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun dikkatini çeken Alanya Belediyesi’nin Muz Lifi Projesi, Vali Karaloğlu’nun talebi ve desteğiyle ITB’de, il kültür değerlerinin tanıtıldığı alana kurulan özel bir dokuma tezgahı ile tanıtılmaya başlandı. Ayrıca fuarda bir de stant açılarak muz lifinden elde edilen dokumalar, hediyelik eşyalar, çanta, ayakkabı, bebek, biblo gibi süs malzemeleri  sergileniyor. 

 Muz lifi standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na muz lifinden yapılan şapka ve papirüs hediye edildi. Projeyle yakından ilgilenen Bakan Nabi Avcı, fuar sorumlularından bilgi aldı. Şapkayı çok beğenen Bakan Avcı, “Bunu kızıma götüreceğim” dedi. 

 Bugün kapılarını açan ve 12 Mart’a kadar açık kalacak fuarda ziyaretçilere, Muz Lifi Projesi tüm detaylarıyla görsel ve uygulamalı olarak anlatılacak. 

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, muz ve muz ürünlerinin Alanya ve bölge tanıtımına daha etkin şekilde katılımının gurur verici olduğunu söyledi. 

 Projeyle ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Belediyemiz Kültür Müdürlüğü tarafından yürütülen Muz Lifi Projesi, ilk başta ev hanımlarının istihdamına yönelik olarak başlatıldı. Vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi gören projemiz, muz lifinden hediyelik eşya, çanta, ayakkabı, bebek, biblo gibi süs malzemelerinin üretilmesiyle büyüdü.  Süs eşyalarının yanı sıra,  aynı zamanda muz gövdesinden elde edilen lif posasının park ve bahçelerde kullanılmak üzere gübre ve kimya olarak değerlendirilmesi için AR-GE çalışmalarına da başladık” dedi.

Etiketler: ITB   Berlin   Alanya   Muz Lifi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki