ITB Berlin kapıları açtı

Dünyanın en önemli fuarlarından biri olan ITB Berlin kapılarını açtı. 11 Mart'ta sona erecek ITB'de Alanya'dan yaklaşık 75 turizmci yer alıyor.
Bu haber 315 kere okunmuş.07 Mart 2018, Çarşamba - 14:12

 Dünyanın en önemli fuarlarından biri olan ITB Berlin kapılarını açtı. 11 Mart'ta sona erecek ITB'de Alanya'dan yaklaşık 75 turizmci yer alıyor. Türkiye'den katılan turizmci sayısının ise 2.000’in üzerinde olduğu belirtiliyor. 

 Bu dev fuarda Alanya 52 metrekarelik özel bir stantla tanıtılıyor. Alanya'nın tanıtıldığı ikinci nokta ise Turizm Bakanlığı standı. Dev fuarda Alanya, ziyaretçilerin yanı sıra tur operatörleri ve basın mensuplarını da ağırlıyor. Fuarın resmi açılışını kısa süre sonra Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş birlikte yaptı.

 Aynı zamanda ALTAV Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ITB Berlin Fuarı'na gitmediler. Başkan Yücel ve Kaymakam Harputlu'ya Antalya Valiliği'nden izin çıkmadığı iddia ediliyor.  ITB Berlin Fuarı'ndaki Alanya Standında sabah saatlerinden itibaren yerini alan isimler arasında ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve turizmciler de vardı. 

 Fuar atmosferinin çok olumlu olduğuna vurgu yapan Şahin, "Umutlarımız çok yüksek. Almanya'dan baktığımızda da her şey çok iyi gözüküyor. ITB'nin Alanya’mız, bölgemiz ve ülkemiz turizmine hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki