Radyo TimeRadyo Time

Kadın çiftçiler ikinci kez yarışacak

Büyükşehir Belediyesi ile Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması”nın ilçe finalleri devam ediyor. Alanyalı Kadın Çiftçiler ise 6 Eylül Çarşamba günü ilçe finalinde yarışacak.
Bu haber 249 kere okunmuş.05 Eylül 2017, Salı - 11:33

 Kadın çiftçilerin bir araya gelerek sosyalleşmelerinin yanında bilgi birikimine katkı sağlamak aynı zamanda günlük iş tempolarından farklı bir ortamda sosyal bir aktivite ile buluşturmak amacıyla düzenlenecek 2. Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması İl Finalinde birinci olan kadın çiftçiye 15.000 Türk Lirası ödül verilecek. İlçe finalleri ile birlikte yarışmada toplam 92.800 liralık ödül dağıtılacak.

 Kadın çiftçilerin yarışmasına 18 ilçeden 133 kadın çiftçi katılacak. Alanya’daki yarışma 6 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’te Milli Eğitim Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kadın çiftçiler, ilk olarak bulundukları ilçede ön elemeye tabi tutulacak ve ilçe birincisi olmak için yarışacak.Yarışmalarda kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru sorulacak.İlçe yarışmasında dereceye giren kadın çiftçilere sırasıyla 1.750, 1.000 ve 600 TL ödül verilecek.

 18 ilçe birincisi kadın çiftçi önce Antalya’da yapılacak yarı finale katılacak, kazananlar ise büyük finalde yarışmaya hak kazanacak. Belirlenen 8 finalist il final yarışmasında birincilik için kıyasıya mücadele verecek. İl finalinde birinci olan kadın çiftçiye 15.000 Türk Lirası, ikinciye 10.000 Türk Lirası, üçüncüye ise 7.500 Türk Lirası ödül verilecek. İl Finali 7 Ekim 2017 tarihinde saat 14.00’te Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu'nda yapılacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki