Radyo TimeRadyo Time

Kadıpınarı Çayından pis kokular geliyor

Alanya’nın en güzel dinlenme tesislerinin bulunduğu Kadıpınarı Mevkinde dereden akan sulardan vatandaşlar rahatsızlık duyuyor. Özellikle son 20 gündür dayanılmaz boyutlara ulaşan kokudan dolayı turizm acenteleri yörede bulunan dinlenme tesislerine olan rezervasyonları iptal ederken, pis su salgın tehlikesi de saçıyor.
Bu haber 739 kere okunmuş.28 Ağustos 2018, Salı - 14:24

 Toroslar'ın tepesinde göl haline gelen ve bir türlü çözüm üretilmeyen pis lağım sularıyla ilgili olarak büyük bir çevre katliamı yaşanırken, Oba’da yaşayan site sakinleri, iş yeri sahipleri bugün televizyonumuzu arayarak sorunu ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’na aktardılar.

 Kızılalan Mevkinden gelen pis sular Kadıpınarı Mevkinde akan temiz suya karıştı. Temiz su gelen pis su ile birlikte artık etrafa koku saçmaya başladı. Kirlenen su leş gibi kokarken insan sağlığını da tehlikeye sokmaya başladı. Bölgede bulunan işletmeciler de artık isyanın eşiğine gelmiş durumda.

 Büyükşehir Belediyesi ASAT Müdürlüğünden yardım bekleyen bölge halkı, maalesef çözülmeyen sorun karşısında kara kara düşünür hale gelmiş. Kadıpınarı Çayında işletmesi bulunan Muammer Açıkalın, ATV Haber’e yaptığı açıklamada Kadıpınarı Çayının leş gibi olduğunu söyleyerek, yetkililerin duyarsızlığından dert yandı. Açıkalın, yetkilileri bir an önce bu sorunu çözmeye davet etti.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki