Radyo TimeRadyo Time

“Kalbimin Sevgili Gözü” tekrar ABT sahnesinde

Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi tarafından özel çocuklarla hazırlanan “Kalbimin Sevgili Gözü” 12 Şubat Çarşamba günü tekrar ABT sahnesinde.
Bu haber 276 kere okunmuş.10 Şubat 2020, Pazartesi - 11:34

“Önemli olan gönül gözüyle görebilmektir” diyen özel çocuklar, tiyatro alanındaki başarılarını tekrar seyirciyle buluşturacak. Saat 13.00 ve 19.00’da sahnelenecek oyunun biletleri ise Alanya Belediye Tiyatrosu Gişesinden ve www.tiyatro.alanya.bel.tr adresinden online olarak temin edilebilir.

Önemli olan gönül gözüyle görebilmektir

ABT Çocuk Birimi Sorumlusu Nilbanu Engindeniz’in yazdığı ve yönettiği “Kalbimin Sevgili Gözü” adlı tiyatro oyununda görme, bedensel ve zihinsel engelli çocuklar rol alıyor. 

Oyunda izleyici yaş sınırlaması 10 yaş ve üzeri olarak belirlendi.

Oyunun konusu: Gözleri görmeyen iki kardeş ilkokulda kaynaştırma öğrencisi olarak okurken arkadaşlarının duyarsız davranışlarından ve kendileri ile dalga geçilmesinden bunalmıştır. Gördükleri rüya üzerine ormanda beş yapraklı yoncayı aramaya çıkan kardeşler, karşılaştıkları hayvanlara yoncayı sorarlar. Bu hayvanların kendi hırslarının içinde boğulduklarını hiç kimseyi ve hiçbir şeyi gözlerinin görmediğini anlarlar. Bunun üzerine çocuklar gözlerinin açılmasından vazgeçerler. Çünkü onların kalplerindeki sevgi gözü; zaten herkesten daha fazla görmektedir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki