Radyo TimeRadyo Time

Kalp Merkezinde son düzlüğe girildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başdanışmanı Mustafa İpek hastaneye sağlık alanında yapılan yatırım ve çalışmaları yerinde incelemek adına Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’yı ziyaret etti.
Bu haber 416 kere okunmuş.17 Aralık 2019, Salı - 16:55

Yapılan çalışmalar ve planlanan sağlık hizmetlerinin masaya yatırıldığı görüşmede Başdanışman Mustafa İpek’e AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve AK Parti Sağlık İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Çağlar eşlik etti. 

Sağlık tesisisin son durumu hakkında Mustafa İpek’e ve katılımcılara bilgiler veren Prof. Dr. Lakadamyalı, kalp merkezinin hastaneye kazandırılması için yapılan çalışmalarda son aşamada olduklarını dile getirdi. 

Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, ”Hastanenin vizyonu açısından önemli bir yere sahip olan kalp merkezi için artık son düzlüğe geldik. Anjiyo, kalp-damar cerrahisi yoğun bakım ve açık kalp cerrahisinin aktif olarak çalışması yönünde son çalışmalarımızı yapmakta, yazışmalar doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Onkoloji ve Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi içinde çalışmalarımızı hızlandırdık. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu‘nun desteği sayesinde hem hizmet sunumunda hem de hizmet sunumunun niteliği konusunda çalışmalar yapmakta, projelerimize hız vermekteyiz. Gelecek vizyonumuza, ideallerimize ışık tutan desteğiyle bizlere yol gösteren Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na katkılarından dolayı teşekkürü bir borç bilirim” dedi.  

”Yeni uygulamalar için personel desteğine ihtiyaç duyuyoruz” 

Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, ziyaret sırasında göreve geldiği günden beri yapılan sağlık hizmetlerine de değinerek hastanenin ihtiyaçlarını belirten bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı verdiği brifingde; kısa, orta ve uzun vadeli planlarını katılımcılarla paylaştı. Bu doğrultuda kendilerinden sağlık alanında ileriye dönük yapılmak istenilen projeler için hastanenin karşısında yer alan hazine arazinin tesise kazandırılması yönündeki gelişmeleri paylaştı.  Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, tıbbi cihaz ve  yardımcı personel eksikliğine de değinerek kendilerinden bu konuda destek istedi. Başhekim Lakadamyalı, ”Yine en büyük sıkıntılarımız arasında personel eksikliği yer almaktadır. Bir diğer önemli konu ise Yeni Doğan Ünitemiz için sizlerden Yeni Doğan Uzmanı istemekte ve desteklerinizi beklemekteyiz“ dedi.   

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başdanışmanı Mustafa İpek tüm eksikleri not aldıklarını, hastane yönetiminin talepleriyle yakından ilgileneceklerini belirtti. Mustafa İpek, daha sonra  Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, Hastane Yönetimi,  AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve AK Parti Sağlık İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Çağlar ile birlikte  Anjiyo Ünitesini ve çalışmaların devam ettiği Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Birimini ve Yeni Doğan Ünitesini de yerinde gezerek incelemelerde bulundu. 

Hastanenin verimlilik kriterlerini de değerlendiren İpek, çalışmalardan oldukça memnun olduklarını ifade ederek Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’ya ve Yönetim Ekibine teşekkürlerini sundu. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu da hastanenin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çalışmalara katılacaklarını hızlı şekilde çözülmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki