Radyo TimeRadyo Time

Kanser hastalarına müjde!

ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, Alanya’yadaki hastanelere onkoloji bölümünün açılması için dün kampanya başlatmıştı. Sipahioğlu’nun kampanyasına bugün Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan’dan müjdeli haber geldi. Yazan, “Alanya’da onkoloji bölümünün açılması için başvurumuzu yaptık ve onayımızı aldık” diye konuştu.
Bu haber 1493 kere okunmuş.12 Ocak 2017, Perşembe - 14:43

 ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, Alanya’yadaki hastanelere onkoloji bölümünün açılması için dün kampanya başlatmıştı. Kanserbilimi olarak bilinen Onkoloji’nin Alanya’da hiçbir hastahanede olmamasından dolayı tedavi için Antalya’ya gitmek zorunda kalan vatandaşlar Sipahioğlu’ndan yardım istemişlerdi.

 Sipahioğlu’nun kampanyasına bugün Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan’dan müjdeli haber geldi. Başhekim Yazan, “Alanya’mıza hizmet verecek bir onkoloji tanı ve tedavi merkezinin açılması için başvurumuzu yaptık ve Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümü yapılması için onayı aldık” şeklinde açıklama yaptı.

 Alanya Devlet Hastanesi Radyasyon Onkoloji Uzmanı Oya Karadağ Malbora da, “Hastanemize son 4 yıl içinde 5.700 hastanın radyoterapi ve kemoterapi için başvurdu ve onların Antalya’ya sevkini gerçekleştirdik” diye konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: Tevfik Yazan   Kanserbilimi   Onkoloji  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki