Radyo TimeRadyo Time

Kantincilere gıda hijyen semineri verildi

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, kantin işletmecileri ve personeline Kültür Merkezi’nde hijyen semineri verildi.
Bu haber 647 kere okunmuş.09 Aralık 2016, Cuma - 14:08

 Gelişim çağında bulunan çocukların büyük bir zamanını geçirdiği okullarda temiz ve sağlıklı koşullara uygun olarak beslenme faaliyetlerini sağlaması gereken kantin işletmeci ve personellerini bilgilendirmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce gıda hijyen semineri verildi. 

 Seminerin açılış konuşması, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er tarafından yapıldı. Ardından Alanya Belediyesi Gıda Mühendisleri Ahmet Serter ve Kemal Sevimlier kantin işletmecilerini ve personeline bilgi verdi. 

 Uzmanlar kantin işletmecilerine ve personeline, uygun koşullarda saklanmayan gıdaların biyolojik, kimyasal ve fiziksel risklerine ve bunların insan sağlığı açısından oluşacak tehlikeler, tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları yönetim sistemi  dünyaca kabul görmüş 7 ilkesi, ISO 22000 gıda güvenliği konuları hakkında işletmecilere detaylı bilgilendirmeler yaptı.

 Gıda güvenliği programlarının uygulanmasıyla bu tehlikelerin en aza indirildiği ifade edilirken seminer, soru cevap şeklinde son buldu.   

-Haberin videosu için tıklayın! 

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki