Radyo TimeRadyo Time

Kardeşlik anlaşması yenilenecek

Alanya’nın Gladbeck’le kardeşliğinin bu yıl 25. yıl dönümü kutlanacak. Gladbeck’in Geleneksel Elma Festivali kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere ve kardeşlik anlaşmasının yenilenmesi programına katılmak için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bugün Almanya’ya gitti. Başkan Yücel’e, Eski Belediye Başkanları Cengiz Aydoğan, Hasan Sipahioğlu ve belediye heyeti eşlik ediyor.
Bu haber 345 kere okunmuş.31 Ağustos 2018, Cuma - 16:46

 31 Ağustos-3 Eylül tarihlerini içeren resmi program kapsamında Belediye Başkanı Adem Murat Yücel beraberindeki heyetle, kardeşlik ilişkilerini güçlendirecek bir dizi temaslarda da bulunacak.

 Başkan Yücel, Gladbeck’le kardeşliğin 25 yıl dönümü nedeniyle Gladbeck Eski Belediye Binasında düzenlenecek kardeşlik resepsiyonu, Alanya ve Gladbeck 25. kardeş şehir yıl dönümü, kardeşlik anlaşmanın yenilenmesi imza töreni, kardeş şehirler hediye değişimi, Elma Festivali, Elma Kraliçesi Taç Giyme Töreni Programına katılacak.

 1 Eylül Cumartesi Gladbeck Eski Belediye Binasında düzenlenecek törenle Alanya-Gladbeck kardeşliği yenilenecek. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland’ın atacağı imzalarla iki şehir arasındaki kardeşlik anlaşması yenilenecek. İmza törenine Alanya eski Belediye Başkanı ve Eski Antalya Milletvekili Cengiz Aydoğan ve Alanya eski Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Gladbeck eski Belediye Başkanı Wolfgang Röken ile Dr. Henneke de katılacak. İmza töreninin ardından Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland iki şehir ilişkileri ve 25 yıldır devam eden kardeşlik üzerine birer konuşma yapacaklar.

 Gladbeck Belediyesi tarafından her yıl Eylül başında düzenlenen ve Gladbeckliler tarafından büyük beğeni toplayan geleneksel Elma Festivali bu yıl yine düzenlenecek. Festival kapsamında Alanya Belediyesi de bir stant açarak alman kardeşlerine Alanya’yı tanıtacak. Stantta Alanya’nın yöresel değerlerini, turizm ve kültürünü, konukseverliğini ve sosyal yaşamını içeren materyaller yer alacak. Alanya heyeti, 3 Eylül’de Almanya’dan ayrılacak.

 Elma Festivali ve Gladbeck’le kardeşliğin 25. yılı etkinlikleri nedeniyle Almanya’da bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yerine, Belediye Meclis Üyesi Emine Çalış vekalet ediyor. Çalış, Başkan Yücel dönünceye kadar başkan vekili olarak görev yapacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki