Radyo TimeRadyo Time

Kargıcak’ta okul isyanı

Vahapoğlu İlkokulu Öğrenci Velileri, okulda bulunan sınıfların yetersiz olmasından dolayı okulda ikili eğitim sistemi uygulanmasına tepki göstererek Kargıcak’a yeni bir okul yapılmasını talep etti. Öğrenci velilerinden Sayit Kiriş, “Biz Kargıcaklı değil de, Suriyeli olsaydık, bu okul buraya yapılırdı. Biz Suriyeli olmadığımız için bize okul yapılmadı” dedi.
Bu haber 763 kere okunmuş.06 Kasım 2017, Pazartesi - 14:44

 Kargıcak Mahallesi’nde bulunan Vahapoğlu İlkokulu Öğrenci Velileri, okulda bulunan sınıfların yetersiz olmasından dolayı okulda ikili eğitim sistemi uygulanmasına tepki göstererek Kargıcak’a yeni bir okul yapılmasını talep etti.  

 Okul önünde toplanan 20-30 kadar öğrenci velisi ellerinde bulunan ve üzerinde ‘Karanlıkta eğitim olmaz, okul istiyoruz ve 3 çocuk istedin yaptık, hani okul?’ yazılı afişlerle yetkilileri protesto ettiler.

 Sınıfların yetersiz olduğunu ve bu konuda yıllardır mücadele ettiklerini söyleyen Okul Aile Birliği Başkanı Tamer Eken, yaşadıkları sorunu dile getirdi.

 Öğrenci velilerinden Sayit Kiriş ise, “Ben burada 8 sene okul aile birliği başkanlığı yaptım. Türk değil de Suriyeli olsaydık, şimdiye yapılırdı” dedi. Kiriş, ayrıca Ak Partili Antalya Milletvekillerine de gönderme yaptı.

 Velilerden Serpil Bıyık da, “Okulumuz gerçekten çok kötü durumda. Öğrencilerimizin hiçbir sosyal faaliyeti yok. Hem sınıflar yetersiz hem de çocuklarımızın sosyal faaliyet yapabileceği bir yer yok. Kış geldi” dedi.

 Okulda öğrenim gören öğrencilerde sabah erken gelmekten rahatsız olduklarını ve erken kalktıkları için uygularını tam anlamıyla alamadıklarının yanı sıra ayrıca okulda hademe olmayışından dolayı tuvaletlerin pis olduğu ve tuvaletlerini tutarak kendi evinde yaptıklarını söylediler.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki