Radyo TimeRadyo Time

Karlar Kraliçesi'ne büyük alkış

Alanya’da yıllardır yerleşik olarak yaşayan, babası Türk annesi Finlandiyalı 10 Finli çocuğun anneleriyle birlikte Türkçe ve Fince sahnelediği Karlar Kraliçesi adlı oyun, Alanya Kültür Merkezi'nde sahnelendi ve büyük beğeni ile karşılandı.
Bu haber 1085 kere okunmuş.10 Aralık 2015, Perşembe - 11:15

 Yazar ve yönetmen Nilbanu Engindeniz’in sahneye uyarladığı oyun, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelendi. İzleyicilerden büyük alkış alan eserin oyuncularının tamamı, Finli anneler ve çocuklarından oluşuyor.

 Alanya’da yaşayan Finli anneler ve çocukları, Fin kültürünü sahneye taşıdı. Alanya Fin Kültür Derneği ve Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü işbirliği ile sahnelen Karlar Kraliçesi, Finlilere özgü karakterlerle Fin kültürü yansıttı. Oyunda 6 Finlandiyalı anne ve onların, yaşları 4 ile 14 arasında değişen çocukları rol aldı. Oyunda yer alan Çocukların tamamının babası Türk; annesi Finli.

 Karlar Kraliçesi’nin Fince ve Türkçe  versiyonu olan masallardan alıntılar yaparak, Türkçe ve Fince olarak iki dilde seyirci ile buluşan oyun hem yerli hem de yabancılar tarafından büyük alkış aldı. Alanya’nın çok sesli ve çok kültürlü bir kent olduğunun altını çizen Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Alanya’da yaşayan 17 bin yerleşik yabancı var. Onlarla yaşamımızın her alanında huzur ve güven içinde yaşıyoruz. Sanat ve tiyatro da bizi birleştiren unsurlardan birisi. Alanya Belediyesi olarak her zaman işbirliği yapmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler: Karlar Kraliçesi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki