Radyo TimeRadyo Time

Katar Serbest Bölgeleri İdaresi (QFZA) sunduğu yatırım fırsatlarını İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Ticaret Zirvesinde tanıtıyor

QFZA, Katar ile Türkiye arasındaki ikili ticari ilişkilerin ele alınacağı bir panele katıldı. Etkinlikte açılacak stantta, Katar Serbest Bölgeleri’nin Türkiye ve dünyadan yatırımcılara sunduğu fırsatlar tanıtılacak.
Bu haber 261 kere okunmuş.28 Kasım 2019, Perşembe - 11:11

Katar Serbest Bölgesi İdaresi (QFZA) bu hafta İstanbul Çırağan Palace Kempinski otelinde gerçekleştirilen 10. Boğaziçi Zirvesi’ne katılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen üç günlük etkinlik, bugünün dünyasını etkileyen değişken dinamiklerin ele alınacağı ve 80’den fazla ülke temsilcilerinin katılacağı bir uluslararası iş birliği platformu oluşturuyor. Etkinlikte dünyanın her köşesinden liderler ve dışişleri bakanları bir araya geliyor ve global enerji arzından akıllı tarıma kadar çok çeşitli konuları görüşüyor.

QFZA, etkinliğin ilk gününde Katar ile Türkiye arasındaki ikili ticari ilişkilerin ele alındığı bir panele katıldı. Etkinlik boyunca bir stant açarak misafirlerini ağırlayan QFZA, Katar Serbest Bölgelerinin sunduğu en ileri teknolojiye sahip tesislerin ve esnek arazi seçeneklerinin yanı sıra Katar’ın önde gelen havaalanlarına ve limanlarına benzersiz erişim olanaklarının sağladığı ticari fırsatların tanıtımını yapacak.

Katar Serbest Bölgeleri İdaresi (QFZA) hakkında

Katar Serbest Bölgeleri İdaresi (QFZA) 2018 yılında Katar’ın dünya kalitesindeki serbest bölgelerinin yönetim ve düzenleme işlerini yapmak ve bölgelerdeki sabit yatırımları gerçekleştirmek amacıyla kuruldu. Faaliyete geçerek bölgede ve dünya genelinde büyümeyi amaçlayan şirketler için olağanüstü fırsat ve olanaklar sağlayan QFZA, kaliteli altyapı, vasıflı işgücü, yabancıların %100 mülkiyet sahibi olabilmesi, yatırım fonlarına erişim, vergi muafiyetleri ve Katar kuruluşlarıyla ortaklık fırsatları gibi özellikler sunuyor. QFZA, Ras Bufontas’taki Havalimanı Serbest Bölgeleri ve Um Alhoul’da bulunan Liman Serbest Bölgesi, Katar’ın dünya çapındaki havaalanı ve limanının yakınındaki stratejik konumları sayesinde şirketlerin Katar’ın global ulaşım ve iletişim olanaklarının avantajından yararlanabilmesini sağlıyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki