Radyo TimeRadyo Time

Kazakların tercihi Antalya

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “2018’de Kazakistan’dan gelecek olan 500.000 yolcunun 300.000’i Antalya’yı tercih edecek” dedi.
Bu haber 434 kere okunmuş.24 Nisan 2018, Salı - 11:20

 Kazakistan’ın en büyük şehri 2.000.000 nüfuslu Almatı’da Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) tarafından Alanya tanıtımı yapıldı. Fuarda Alanya’yı ALTAV yetkilisi Kerim Yılmaz temsil etti. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 213 metrekarelik stant alanında yapılan Alanya tanıtımına Kazaklar büyük ilgi gösterdi. Fuara 30 ülkeden 200’ü aşkın firma katıldı.

 Çalışmalar hakkında bilgi veren Yılmaz, “Alanya ve ülke turizmimiz açısından büyük önem arz eden bu pazarda Alanya’yı temsil ettik. Amatör ve profesyonel gezginler ile bir arada bulunduk, ünlü seyahat fotoğrafçılarını, seyahat blog yazarlarını, gazetecileri ve turizm endüstrisinin diğer temsilcilerini Alanya’ya davet ettik. BDT Ülkeleri Sorumlusu Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın'ın başkanlığında düzenlenen çalıştaya katılarak turizmin desteklenmesi, sorunların çözümü ve işbirliği üzerine görüşmeler yaptık” dedi.

 Yılmaz, yetkililerden aldığı bilgilere göre 2017’de Türkiye’ye giriş yapan yolcu sayısının 425.000 civarında olduğunu, 2018’de 500.000 rakamının hedeflendiğini ve bu rakamın 300.000’inin de Antalya’ya geleceğinin tahmin edildiğini söyleyerek, “Anex Tour, Kazunion, Kaz Tour, Calypso Tour, Tez Tour, ABK Tourism, Pegas, Kompass, Elsenal, Selfie, Sayat, Cattour, Consul, Cip, Destinatrons (TUI), Best Service ülkemize turist getiren ve fuarda yer alan önemli tur operatörleri arasında yer aldı” şeklinde açıklama yaptı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki