Radyo TimeRadyo Time

Kemer Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde sona gelindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Kemer İlçesinde başlattığı Cumhuriyet Meydanı Yenileme Projesi’nde sona yaklaşıldı. Kemer Cumhuriyet Meydanı adına yakışır bir biçimde düzenlenerek, büyütülüyor.
Bu haber 193 kere okunmuş.24 Mayıs 2020, Pazar - 21:09

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatlarıyla başlatılan Kemer Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje ile daha önce süs havuzlarının kapladığı alanların projeye dahil edilmesiyle yaklaşık 4 bin metrekareyi bulan geniş bir meydan ortaya çıkarıldı. Fiziki gerçekleşme oranı yüzde 90’ı geçen modern tasarım ile Kemer Cumhuriyet Meydanı adına yakışır bir hale getiriliyor. 

4 bin metrekare kent meydanı

4 bin metrekareyi kapsayan projede, mevcutta bulunan süs havuzları, demirli demirsiz beton inşaat yapıları kaldırılarak zemine yaklaşık 1500 metreküp dolgu malzemesi serildi. Kış aylarında yağmur suyu baskınlarını önlemek adına altyapıya yaklaşık 300 metreküp yağmur suyu drenaj hattı döşendi. Meydanın zemini traverten ve bazalt malzeme ile kaplandı. Bordür, peyzaj ve kent mobilyaları çalışmaları süren proje yaklaşık 8 adet galvanizli led aydınlatma direkleriyle meydan geceleri de ışıl ışıl olacak. 

Haziran ayında bitmesi hedefleniyor

Kemer Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi’nin Haziran ayı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Proje tamamlandığında kent mobilyaları, yeşil alanları, güvenli aydınlatması, geniş kullanım alanı ile Kemer Cumhuriyet Meydanı modern bir görünüme kavuşacak. Koronavirüs salgını ortadan kalkıp turizm sezonu açıldığında Kemer ziyaretçilerini yepyeni bir meydanla karşılayacak. Proje tamamlandığında Kemerliler büyük ve kullanışlı bir tören alanına kavuşacak. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki