Radyo TimeRadyo Time

Kent Konseyi ve Alanya Belediyesi’nden anlamlı gece

Alanya Kent Konseyi ve Alanya Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Balkan, Alaiye ve tüm şehitleri anmak için bir program gerçekleştirildi. Emine Özmüftüoğlu Cami’nde yapılan mevlidi şerifin ardından akşam Kültür Merkezinde ise anma programı düzenlendi.
Bu haber 210 kere okunmuş.11 Kasım 2017, Cumartesi - 13:56

 Alanya Kent Konseyi ve Alanya Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Balkan, Alaiye ve tüm şehitleri anmak için bir program gerçekleştirildi.

 Aynı zamanda 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yılının da anıldığı program öncesi İstanbul’dan gelen Kuran Okuma Dünya Birincisi Alpcan Çevik,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı İmam Hatipleri Mevlithan Abdullah Çolak ve H. İbrahim Kurşun, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve Yönetimini ziyaret etti.

 Ardından saat 11:45’te Emine Özmüftüoğlu Caminde yapılan  Kuran tilavetinin ardından aynı gün akşam Alanya Kültür Merkezinde saat 19:30’da ise anma programını gerçekleştirildi.

 Buradaki programa Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  Alanya Kent  Konseyi Başkanı Nurhan Özcan,  Alanya Müftüsü Mustafa Topal, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Kent Konseyi Üyeleri ile  çok sayıda vatandaş katıldı. 

 Mehter takımının seslendirdiği marşlarla başlayan programda ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yaptı.

 Özcan, "Atatürk'ün devrimleri bugün birçok ülkede gıpta ile bakılıyor. Atatürk demek devrim demek. Kent Konseyi Atatürk'ün ışığında çalışmalarına devam ediyor. Her sene tarih kokan şehirleri ve şehitleri ziyaret ediyoruz. Bu sene 8 otobüs ile 400 katılımcı ile Pazar akşamı yola çıkacağız” dedi.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel  de,  "Bugün Atatürk'ü saygı, minnet ve özlemle andık. Atatürk ve vatan toprağı işin canını veren aziz milletin bu toprakları bize nasıl bıraktığını biliyoruz. Alanya Kent Konseyi ile iş birliğiyle Çatalca Şehitliği'ne bir gezi düzenliyoruz. Şehitlerimizi unutmadığımızı gösteriyoruz" diye konuştu.

 Başkan Yücel'in konuşmasının ardından Kuran Okuma Dünya Birincisi Alpcan Çevik tarafından Kuran Tilaveti sunuldu. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı İmam Hatipleri Mevlithan Abdullah Çolak ve H. İbrahim Kurşun Mevlidi  Şerif okudu.

 Programdan sonra ise protokol tarafından Çevik, Çolak ve Kurşun'a çeşitli hediyeler takdim edildi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki