Kepez'de Macera Yaşanacak

Kepez Belediyesi’nin 70 dönümden oluşan ve içerisinde atla gezinti alanının ve çelik halatta kayma aktivitesinin olduğu macera parkı açılıyor.
Bu haber 689 kere okunmuş.04 Nisan 2016, Pazartesi - 10:48

Kepez Belediyesi'nin 70 dönümden oluşan ve içerisinde atla gezinti alanının ve çelik halatta kayma aktivitesinin olduğu macera parkı açılıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya'ya bir ilk eser daha kazandırdı. Başkan Tütüncü'nün, 2. döneminde vaat ettiği 70 proje arasında yer alan ve Antalya'da bir ilk olan macera parkının yapımı tamamlandı. Yaklaşık maliyeti 4 milyon lira olan parkın, Nisan ayı içerisinde ziyarete açılacağı bildirildi.

KEPEZ ORMANINDA 'SURVİVOR' HEYECANI

Ziyaretçilerine doğa içerisinde 'survivor' heyecanı yaşatacak olan park, Kepezüstü'nde Kent Ormanı'nın yanında Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan tahsis edilen 70 dönümlük araziye inşa edildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkın, yapımında doğaya ve ağaçlara zarar verilmemesine büyük özen gösterdi. Parkın yapıldığı 70 dönümlük alan taşlardan temizlendi ve çim ekilerek yeşillendirildi. Parkta, betonarme yapı da bulunmuyor. Macera Parkı'ndaki günübirlik yapılar ise ağaç ürünlerinden imal edildi.

DOĞADA ATLA GEZİNTİ

Kent merkezinin kuş bakışı görüldüğü parkta, at binicilik tesisi de bulunuyor. 5 dönüm üzerine kurulan tesiste restoran da hizmet verecek. İsteyen ziyaretçiler, doğa içerisinde atla gezinti yapabilecek.

ÇELİK HALATTA KAYMA

Macera parkındaki zipline (çelik halatla kayma aktivitesi) parkuru ise ziyaretçilerin adrenalini yükseltecek. Ziyaretçiler, zipline ile (yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya çekilmiş çelik halat vasıtası ile harness giyerek, kendi ağırlığınızla yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesi) macerayı yaşayacak. 4-8 yaş çocuklar için 10, 8-12 yaş grubundaki çocuklar 11, 12 yaş üzerindeki macera severler, 15 farklı parkuru geçtikten sonra çelik halatla kayma aktivitesini yapabilecekler. Ziyaretçiler, parktaki labirentte, tırmanma duvarında ve iple atlama kulesinde macera istasyonunda, paintball alanında da macerayı hissedecekler.

24 SAAT YAŞAYAN BİR MEKAN

Parkın, Antalya'ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Hakan Tütüncü, "Bu alan, macera tutkunları için tasarlandı ve güzel bir macera parkı olarak düzenlendi. Burada hem gençlerimizin, çocuklarımızın hem de kendini genç hissedenlerin içindeki macera tutkularını giderebilecekleri, o tutkularını canlı tutabilecekleri güzel bir tesis meydana getirdik. Restoranı, kafeteryası, sosyal tesisleriyle park, Kent Ormanı gibi 24 saat yaşayan bir mekan olacak" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki