Radyo TimeRadyo Time

‘Kişisel veri’ uyarısı

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu yayımlanarak yürürlüğe girdi. Mağduriyet yaşamaması için konuyla ilgili çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyoruz” dedi.
Bu haber 214 kere okunmuş.20 Nisan 2018, Cuma - 11:26

 Kişisel verilerin korunması yönünde AB ülkeleri ile iş birliği kapsamında ve AB müktesebatı çerçevesinde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanuna dayanak olan gerçek ve tüzel kişilerin kişisel verilerinin korunması amacıyla yapılması gereken usul ve esasları belirten ve tüm Avrupa Birliği ülkeleri ve bu ülkeler ile iş birliği yapan tüm ülke, kurum ve kuruluşları bağlayıcı niteliği olan düzenleme 25 Mayıs 2018 itibariyle uygulamaya geçecek.

 Bu kapsamda, Kişisel Verileri Koruma Kurumu ile yapılan görüşmeler çerçevesinde 21 Nisan Cumartesi 14.00-16.00 arasında Alanya Kültür Merkezi (AKM) 2. Kat B Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapılacak. Konunun önemine dikkat çeken Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, “Konaklama tesis işletmelerine yönelik ve resmi yetkililerin katılacağı bu toplantı ileriki dönemlerde mağduriyet yaşanmaması açısından büyük önem arz ediyor” dedi. Toplantıya katılmak isteyen turistik tesis yetkililerinin 5143474 numaralı telefondan ALTİD’e kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki