Radyo TimeRadyo Time

“Kıtaları birbirine bağladık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Bağcılar İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “İster dostluk için olsun, ister belirli bir alanda ve konuda iş birliği için olsun, bize uzatılan hiçbir samimi eli havada bırakmadık, bırakmayız. Ama aynı el yumruk olup üzerimize geliyorsa, kimse kusura bakmasın, ona da karşılık vermesini biliriz” dedi.
Bu haber 424 kere okunmuş.24 Mart 2018, Cumartesi - 11:52

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Bağcılar 6.Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Bağcılar Olimpik Spor Salonunda düzenlenen kongre öncesinde kendisini bekleyen vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kongrenin yapılacağı salonda partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında 16 Nisan halk oylamasında, yüzde 61’lik evet oranıyla kendisine destek olan Bağcılar seçmenine teşekkür ederek, 2019 seçimlerinde hem belediye başkanlığında, hem milletvekilliğinde, hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde çok daha büyük bir başarı beklediğini ifade etti.

“İlçenin çehresi değişti”

İstanbul’a bakışlarını ve hizmetlerini en iyi, 1992 yılından beri müstakil bir ilçe olan Bağcılar’ın serencamın anlattığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ilçenin 22 kilometrekarelik alandaki 750 bin nüfusuyla, İstanbul’un önde gelen ilçeleri arasında yer aldığını belirtti. İlçe olduğu ilk dönemlerde bu bölgenin, kışın çamurdan, yazın tozdan geçilmeyen, hiçbir alt yapısı olmayan, plansızlık ve projesizlik abidesi bir yer durumunda olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyasına geldiklerinde ilçeyi çizmelerle dolaştıklarını hatırlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilçe belediye başkanları ile birlikte çalışıp çabalamasıyla Bağcılar’ı bugünkü hâline getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Bağcılar’da yaşayan vatandaşların bu süreci bizzat yaşayarak gördüklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un önemli iş merkezlerinden bir kısmına ev sahipliği yapan ve yaklaşık 200 bin konutun bulunduğu ilçenin, kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından çok farklı bir konuma geleceğine olan inancını ifade etti. Son yıllarda Bağcılar’da yapılan parkların, engellilere yönelik tesislerin, sosyal ve kültürel merkezlerin, müzelerin, bilgi evlerinin, aile sağlığı merkezlerinin, ilçenin çehresini değiştirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe belediyesinin 740 milyon liralık bir yatırımla hizmete aldığı 250 tesisin, burada yaşayanların hayat kalitesini fevkalade yükselttiğini kaydetti.

Hâlen 470 milyon liralık maliyetle inşası süren 12 proje tamamlandığında, Bağcılar’ın daha da güzelleşeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunlar arasında yeni belediye hizmet binası, Bağcılar Meydanı ve Kapalı Otoparkı, spor kompleksleri, yüzme havuzları, gençlik merkezlerinin bulunduğunu belirtti.

“Kıtaları birbirine bağladık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece büyükşehir ve ilçe belediyelerinde değil, hükûmet olarak da İstanbul’a çok büyük hizmetler getirdik. Geçtiğimiz 15 yılda İstanbul’a 210 milyar liralık yatırım yaptık. Boğazın altına Marmaray ve Avrasya Tünelleri, üstüne Yavuz Sultan Selim Köprüsünü inşa ederek, şehri ve kıtaları birbirine bağladık” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin itirazı batı yönetimlerinin sergilediği çifte standartlara”

“Türkiye ilerledikçe, yükseldikçe, kendi kararlarını alıp, kendi imkânlarıyla uygulamaya koydukça, rahatsızlık açıklamaları, endişe beyanları, hatta ufak çaplı da olsa politika değişikliği sinyalleri gelmeye başladı” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Dikkat ederseniz, Türkiye’nin Afrin operasyonundan ve Afrin şehir merkezine girmesinden rahatsız olanlar, bölgemizdeki insanlık dışı görüntüler karşısında derin bir sessizliğe gömülmüşlerdir. Mesela, Doğu Guta’da binlerce sivil ağır silahlarla katledilirken, bunlar hiç rahatsız olmaz. Mesela, İdlib’te bir okulun öğrencilerinin, hem de savaş uçaklarıyla katledilmesinden bunlar hiç endişe duymadılar. Mesela bölücü teröristlerin, ailelerinin ellerinden zorla kopardığı ve akıbetleri meçhul olan binlerce çocuk, bunlardan hiç rahatsız olmadılar. Mesela, Almanya’da hemen her gün bir camimizin bölücü teröristler veya ırkçılar tarafından saldırıya uğraması, bunlarda hiçbir endişeye yol açmıyor. Mesela, Filistin’deki çocuklara, sivil halka uygulanan zulümden bunlar hiç rahatsız olmuyor. Bunların duyarlılığı sadece Türkiye’ye karşı. Bu kesimler ne yaparsa yapsın Hak hâkim oluncaya kadar bu yola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu kesimlerin vicdanları nasırlı olduğu için Türkiye husumeti dışında kıllarını kıpırdatmadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Haklarını yememek lazım, elbette Batı’da insan hakları konusunda samimi hassasiyeti olan pek çok kişi var. Mesela, 2003 yılında, haksız yere evi yıkılmaya çalışılan bir Filistinliyi korumaya çalışırken buldozerler tarafından ezilerek katledilen Rachel Corrie’yi unutamayız, bu da var. Bunun gibi daha çok sayıda örnek var. Bizim itirazımız, Batı yönetimlerinin sergilediği ve ahlaki hiçbir izahı olmayan çifte standartlaradır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin siyasette, ekonomide, diplomaside mesafe kat ettikçe, bu tarz husumetlerin artarak süreceğinin anlaşıldığını söyleyerek bu durum karşısında yapılması gereken tek şeyin daha çok çalışmak, başarılı olmak ve daha büyük kazanımlar elde etmek olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Herkesle dost olmak zorunda değiliz, ama çıkarlarımızın uyuştuğu herkesle müttefik olabiliriz. Hakiki dostlarımızın kimler olduğunu biliyoruz ve onları el üstünde tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Milliyetçi Hareket Partisi ile kurulan ‘Cumhur ittifakına’ değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ittifak ile Türkiye’de bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştireceklerini bunu hazmedemeyenlerin olduğunu ifade etti.

“Hakiki dostlarımızın kimler olduğunu biliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Hakiki dostlarımızın kimler olduğunu biliyoruz ve onları el üstünde tutuyoruz. Bunun yanında, bir müttefikimiz olduğunu iddia edenler var, bir de gerçek müttefiklerimiz olduğunu iddia edenler var. Onların da kimler olduklarının gayet iyi farkındayız. İster dostluk için olsun, ister belirli bir alanda ve konuda iş birliği için olsun, bize uzatılan hiçbir samimi eli havada bırakmadık, bırakmayız. Ama aynı el yumruk olup üzerimize geliyorsa, kimse kusura bakmasın, ona da karşılık vermesini biliriz.”

Konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’deki mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettiğini, bunun Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesiyle bütünleşeceğini ifade etti. Harekât kapsamında şehit düşen askerlere rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını birlik beraberlik vurgusuyla bitirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki