Radyo TimeRadyo Time

Kızılay yurt içi kurbanda hedefine ulaştı

Geleneksel hale gelen ve “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganı ile düzenlenen Türk Kızılay Vekaletle Kurban Kesim Kampanyasında yurt içi hedefine ulaşıldı. Bu yıl da vatandaşların yoğun ilgisi sonucu Kurban Bayramı’na 5 gün kala hedefine ulaşan Kızılay, yurt içi kurban vekalet alımlarını durdurdu. Yurt dışı kurban vekalet alımına ise devam eden Kızılay, yoğun talebe cevap verebilmek için özverili bir çalışma yürütüyor.
Bu haber 350 kere okunmuş.16 Ağustos 2018, Perşembe - 12:05

 Kurban’da Kızılay Modeli ile yurt içinde kestiği kurbanlıkların etlerini kıyma ve kuşbaşı konserve haline getiren, ülke genelindeki ihtiyaç sahiplerine yıl boyu dağıtan Kızılay’ın kampanyasına bu yıl da ilgi yoğun oldu. Kampanyanın duyurulduğu ilk günden beri vekâletlerini vererek ihtiyaç sahiplerine Kızılay aracılığıyla ulaşmak isteyen vatandaşlar yurt içi hedefinin Kurban Bayramı’na 5 gün kala ulaşılmasını sağladılar.

 Yurt içi haricinde 39 ülkede daha kurban kesimi ve dağıtımı yapacak olan Kızılay, Orta Asya’dan Afrika’ya, Balkanlar’dan Orta Doğu’ya kadar geniş bir coğrafyadaki ihtiyaç sahipleriyle kurbanını paylaşmak isteyenler için vekalet kabul etmeyi sürdürüyor. Yurtdışı vekaletleriniz ve her türlü bilgi talepleriniz için Türk Kızılay 168 Ücretsiz Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

 Kampanyamıza destek veren ve kurban bereketini dünyanın dört farklı kıtasına taşımamıza aracılık eden tüm vekalet sahiplerine teşekkür ediyoruz.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki