Radyo TimeRadyo Time

Konaklı Eski Belediye Binası ALKÜ’ye tahsis edildi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı arasında yapılan protokol ile Konaklı’da bulunan ve daha önce ALKÜ tarafından Rektörlük binası olarak da kullanılan Konaklı eski Belediye Binası 5 yıllığına ücretsiz olarak ALKÜ’ye tahsis edildi.
Bu haber 144 kere okunmuş.03 Şubat 2018, Cumartesi - 11:30

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı arasında imzalan protokol ile Konaklı eski Belediye Binası Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Uygulama Merkezi’ne dönüştürülüyor. 

 Protokol töreninde konuşan (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Daha önce Rektörlük binası olaraktakullandığımız Konaklı eski Belediye Binası Diş Hekimliği Fakültesi olarak üniversitemizin kullanması için Belediye Başkanımız ve Meclis Üyelerimiz onay vermişlerdir. Konaklı eski Belediye Binasının Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Uygulama Merkezine uygun hale getirilmesi için ihale yaptık. 3 ay içerisinde tadilat bitirilerek Diş Hekimliği Fakültesi faaliyete geçecek. Bu fakültemizin üniversitemiz ve Alanya’mız açısından çok önemli bir yeri bulunuyor. Çünkü biz buraya alanında uzman, kariyerli akademisyenleri aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu hocalarımız sadece öğrenci yetiştirmeyecek aynı zamanda halkımıza kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti de verecek. 6 ay içerisinde Diş Hastanesi hizmete girecek. Üniversitemize binayı tahsis ettikleri için Belediye Başkanımıza ve Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Daha sonra konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eğitim ve vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşması için sadece Konaklı eski Belediye Binası değil, başka binaları da tahsis etmeye her zaman hazır oluklarını vurguladı. Yücel, şöyle devam etti; “Eğitimde hocalarımızın gösterdiği gayret ve fedakarlıkta bizimde katkımız olması için biz bugün de yarın da hazırız. Okurcalar Belediye Binasını da AHEP Üniversitesine tahsis etmiştik. Alanya artık sadece tarım ve turizm kenti olarak değil aynı zamanda üniversite kenti olarak da anılıyor. Bu şehrimiz için çok önemli. Tahsis konusunda Alanya Belediye Meclisi’nde grubu bulunun siyasi partilere teşekkür ediyorum. Şimdiden Alanya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki