Radyo TimeRadyo Time

Konaklı Kongre Merkezi açılıyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Konaklı Kongre Merkezi’ni Yabancı Diller Yüksekokulu ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin merkezi dersliğine dönüştürmek için ALKÜ’ye yeni bir desteğe hazırlanıyor.
Bu haber 211 kere okunmuş.10 Haziran 2020, Çarşamba - 16:02

Bilimsel çalışmalarda kullanılmak üzere 6 ay önce tahsisi gerçekleştirilen Konaklı Kongre Merkezi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Diş Hekimliği Fakülteleri’nin merkezi dersliğine dönüştürülerek öğrencilere eğitim verilmesi planlanıyor. Dersliğin yanı sıra merkezin bir bölümü de kültür ve kongre merkezi olarak bilimsel toplantılar içinde hizmet verilmesi amaçlanıyor. Projenin hayata geçirilmesi için bir süredir ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ile görüşmeler yapan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, öğrenciler için dersliğe dönüştürülecek olan Konaklı Kongre Merkezinde incelemelerde bulundu. 

İnceleme sonrasında açıklamalarda bulunan Rektör Kalan, “Konaklı Kongre Merkezi’nin üniversitemize tahsis edilmesinin ardından hem şehrimizin hem de öğrencilerimizin hizmetine sunulması için çalışmalara başladık. Bu konudaki son adımı Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Mehmet Şahin’in destekleri ile atıyoruz. Kendisi ile yaptığımız incelemelerin ardından gerçekleştirilecek onarım işlemleri ile Konaklı Kongre Merkezi’ni 2020-2021 Eğitim öğretim yılında hem öğrencilerimizin hem de vatandaşların hizmetine açmış olacağız. Yeni eğitim öğretim yılında Yabancı Diller Yüksekokulu ile Diş Hekimliği Fakültesi'ni Konaklı Kongre Merkezi’ne taşıyacağız. Bu sayede kongre ve sempozyumlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra üniversitemizin bir yerleşkesini de Konaklı’ya taşımış olacağız” diye konuştu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şahin ise yıllardır atıl durumda bekleyen merkezde yaptıkları incelemelerde binanın ve bina içindeki malzemelerin birçoğunun hasara uğradığını ve hatta kaybolduğunu üzülerek tespit ettiklerini işaret ederek, “Böylesine büyük maddi imkânlarla kurulan bu merkezi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin merkezi dersliğine dönüştürmek için çalışmalarımıza başladık. Önce durum ve hasar tespiti yaptıracağız. Sonrasında kadirşinas ve yardımsever Alanya Halkının da desteğini alarak bu projeyi hayata geçirmek için var gücümüzle çalışacağız. İlk etapta 1500’e yakın öğrenci bu merkezde öğrenime başlayacak. Yabancı Diller Yüksekokulu ile turizmdeki ara eleman sorununun çözümüne çok önemli katkı yapılacak. Diş Hekimliği öğrencileri de burada eğitim görecek. Şimdiden hizmetin en güzeline layık Alanya’mıza hayırlı olsun” dedi. 

Rektör Kalan ve Başkan Şahin, Konaklı Kongre Merkezi’nde yaptıkları incelemelerin ardından ALKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er ile görevli diş hekimlerini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.                                                                                  

Etiketler: ALKÜ   konaklıkongremerkezi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki