Radyo TimeRadyo Time

Konyaaltı Belediyesi İstanbul Sözleşmesi’ni destekliyor

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kadınları her türlü şiddete karşı korumak ve şiddeti ortadan kaldırma amacı taşıyan İstanbul Sözleşmesi'nden geri adım atılmasını doğru bulmadığını açıkladı. Öte yandan Konyaaltı Belediyesi binasına İstanbul Sözleşmesi’nin yaşatılmasına yönelik afişler asıldı.
Bu haber 242 kere okunmuş.04 Ağustos 2020, Salı - 16:12

Konyaaltı Belediyesi, tartışmaların odağında yer alan İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik tavrını belediye binasına asılan afişlerle açıkladı.

Belediye binasının Konyaaltı Sahili tarafına ve ön tarafa, İstanbul Sözleşmesi’ne destekleyen iki dev afiş asıldı. Kadın imgelerinin kullanıldığı afişlerde, ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ yazısı ile sözleşmenin kadınlar açısından değerine dikkat çekildi.  

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen,  Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi ya da bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesi, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddeti önleme ve bununla mücadelede temel standartları ve devletlerin bu konudaki yükümlülüklerini belirleyen uluslararası insan hakları sözleşmesi olduğunu hatırlattı.Sözleşmenin iptalinin kadınların kazanılmış haklarının geri götürmeye yönelik bir girişim olduğunu belirten Esen, kadına yönelik şiddetin arttığı bugünlerde sözleşmenin iptalinin gündeme gelmesinin manidar olduğunu söyledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki