Radyo TimeRadyo Time

Köy okulundan dünyaya yayılan umut

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde eğitim-öğretim veren Kılıçarslan İlköğretim Okulu Müdürü Fatma Ayan’ın sosyal medyadan yaptığı çağrıyla harekete geçen yerli ve yabancı 500 öğretmen önderliğinde 30 bin öğrenci kendi yaptıkları kuş yemliklerini dün ağaçlara astı.
Bu haber 377 kere okunmuş.28 Aralık 2018, Cuma - 14:13

 Projenin Alanya ayağında Sapadere Mevkinde hayata geçirilmesi düşünülen proje, kötü hava koşulları nedeniyle Alanya Kalesi’nde Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, öğretmen, veli ve öğrenciler eşliğinde gerçekleşti. Dün aynı anda 81 İl, 20 ülke ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nin katılımıyla kar, yağmur soğuk demeden öğrencilerin günlerdir kendi elleriyle yaptıkları birbirinden renkli ve yaratıcı kuş evleri ve yemlikler, “Kuşlar için Bir Damla Umut” projesi kapsamında doğaya bırakıldı. 

 Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, kuş yemliklerini Kılıçaslan İlkokulu öğrencileri ile ağaçlara astı. Yemlik asmak için ağaç dallarına boyları yetişmeyen çocukları kucağına alarak astıran Er, dünyanın dört bir yanından Alanya merkezli projeye katılarak destek veren tüm öğrenci ve öğretmenleri kutladığını söyledi. Tüm dünyaya örnek olacak bir projeye imza atan Okul Müdürü Fatma Ayan, ise, yurt dışından ve içinden projeye katılan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. 

Projeye katılan ülkeler 

KKTC, Sırbistan, Cezayir, Sri Lanka, Güney Kore, Romanya, Fas, Ukrayna, Tataristan, Bangladeş, Nijerya, Nepal, Tayland, Vietnam, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Norveç, Almanya, Danimarka, ABD, Avusturya’dan gönüllüler, Türkiye’deki tanıdıkları aracılığıyla projeye katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki