Radyo TimeRadyo Time

“Kral Olmak İstemeyen Aslan” Kestelli çocuklarla buluştu

Alanya Belediye Tiyatrosu, dün akşam “Kral Olmak İstemeyen Aslan”ı Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu öğrencileriyle buluşturdu.
Bu haber 513 kere okunmuş.09 Ocak 2019, Çarşamba - 13:38

 Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi Sorumlusu Nilbanu Engindeniz'in yazıp yönettiği, Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından kukla tiyatrosu olarak hazırlanan "Kral Olmak İstemeyen Aslan çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu Mustafa Ulutaş Sahnesi’nde dün akşam sergilenen oyunu, öğrencilerin yanı sıra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal, Okul Müdür Vekili Mustafa Yalçın, oyunun yazarı Nilbanu Engindeniz, öğretmenler ve veliler izledi.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, oyunu kendi yaptırdığı okulda öğrencilerle birlikte izledi. Belediye Başkanı Yücel, daha önce 2 derslik ve 30 öğrencinin eğitim gördüğü okulu, Kestel Belediye Başkanlığı döneminde baştan sonra yenileyerek 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete açmıştı. Yeni derslikleri, tiyatro sahnesi ve çevre düzenlemesiyle bölgenin en modern okulları arasında dikkat çeken Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu, dün akşam Kral Olmak İstemeyen Aslan’ı misafir etti.

 Oyundan önce öğrenci ve velilerle bir süre sohbet eden Başkan Yücel, velilerden yoğun ilgi gördü. Okulun önceki halini anımsayan veliler 15 derslikten oluşan okul için Belediye Başkanı Yücel’e tekrar tekrar teşekkür ettiler. Sohbetin ardından Başkan Yücel, Kral Olmak İstemeyen Aslan’ı öğrenci ve velilerle birlikte seyretti. Kral Olmak İstemeyen Aslan’da, Belediye Tiyatrosu Oyuncuları Adil Şahin, Beyza Ergezer, Emir Burak Kaya, Esra Tığlı Kutertan, Fırat Onur Deniz, Kartal Türkoğlu ve Nilay Kara rol alıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki