Radyo TimeRadyo Time

Kullandığımız ilaçların nasıl test edildiğinin farkında mısınız?

Yeri geldiğinde bir avuç ilaç içtiğimiz günler oluyor. Kullandığımız ilaçların kaçımız prospektüsünü okuyoruz? Peki, bu ilaçlar gerçekten doğru şekilde mi üretiliyor?
Bu haber 281 kere okunmuş.27 Nisan 2019, Cumartesi - 12:07

Kullandığımız ilaçların içeriğinin yanında üretim şekilleri ve üretim tesisleri de oldukça önemlidir. Kullandığımız besin destekleri de ilaç olmasa bile tablet üretimlerinden dolayı testlere tabi tutulması en az ilaç üretimleri kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Konu hakkında Laboratuvar, test cihazları, cihaz ekipmanları ve sarf malzemelerinin tedarik edildiği, sektörün önde gelen kuruluşlarından BMS Kimya Genel Müdürü Metin Özer, şu bilgileri verdi:

’’İlaç üretiminde daha doğrusu tablet üretiminde bir çok test yöntemi kullanılmalıdır. Bir çoğumuz besin desteklerini de ilaç zannetmektedir. Tüketicilerimize ilaç ve besin desteklerinin karıştırılmaması gerektiğinin farkındalığına destek vermemizin yanında hem ilaçların hem de besin desteklerinin tablet üretimlerindeki test sistemlerine dikkat çekmek isteriz. Bu durumdan dolayı BMS Kimya olarak ilaç üretimi ve arge alanında kullanılan dört çeşit yeni nesil medikal cihazı piyasaya sürdük.

Testlerde yeni yaklaşımlar

Otomatik Disintegrasyon Sistemleri , Friablity Test Sistemleri , Yarı Otomatik Disintegrasyon Sistemleri , Sızdırmazlık & WİP Tablet Test Sistemi , UTS-20 Toz Geçirmez Tablet Test SistemiCHARLES ISCHİ AG & KRAMER ELEKTRONİK’nin Türkiye’de BMS Kimya vasıtasıyla sektörde uygulanan test yöntemleri olmaktadır.

Test cihazlarımızdan olan CHARLES ISCHİ AG & KRAMER ELEKTRONİK’in Temel tablet sertlik test cihazları ile Sertlik ve çap ölçüm istasyonuna entegre edilmiş yeni patentli tablet konumlandırma sistemleri ile özellikle ilaç üretimlerinde test edilebilmesi, kullandığımız ilaçların test sonuçlarını desteklemektedir. ‘’

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki