Radyo TimeRadyo Time

Kumpasçılara dava açıldı

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün hain darbe girişimin ardından 2 defa kumpas kuranlar hakkında hukuki süreç başladı.
Bu haber 360 kere okunmuş.21 Ocak 2019, Pazartesi - 15:54

 İlk etapta görevlerini kötüye kullandığı tespit edilen kamu görevlileri aleyhine kamu davası açıldığı öğrenilirken, süreçte kumpasın iş adamı ve siyasetçi ayağında kimlerin olduğunun da en kısa zamanda ortaya çıkması bekleniyor. 14 Aralık 2018 günü Savcılığın görevini kötüye kullandığı tespit edilen kamu görevlileri hakkında hazırladığı iddianamenin kabulü ile birlikte yeni bir yargılama süreci başladı. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’de açılan bu kamu davasının ardından görevlerini kötüye kullanan kamu görevlileri gibi itirafçı kimlikleri ile iftira atan siyasetçi ve iş adamları aleyhine de dava açmaya hazırlanıyor. Süreçte hakkında dava açılan kamu görevlilerinin vereceği ifadelerin, kumpasın sacayakları olan siyasetçi ve iş adamlarının da kim veya kimler olduğunu ortaya koyabileceği düşünülüyor. 

 ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in, 2016’da Alanya’da “itirafçı” adı altında kendisine “iftira” atan kişilere karşı dava açacağı öğrenildi. Şahin, “Bu kumpasların hedefindeki tek kişi ben değilim. Terör odakları devlet büyüklerimizi de hedef almıştı. Binlerce dostunun manevi desteğini yüreğinde hisseden, vatanı için başını vermekten çekinmeyecek olan bana iftira attılar. Başından beri yüce Türk adaletine ve yargısına sonsuz güvendim. Bana ve devlet büyüklerimize iftira atanlarla Yargı önünde hesaplaşacağım. Biz haklılığımızın verdiği cesaretle, kanunlardan aldığımız güçle bulanık suda balık avlamaya çalışan bu gafil, korkak ve vicdansızların peşini bırakmaya niyetli değiliz. Çok şükür ben bu süreçten alnı ak, başı dik çıktım. Bunun için önce Allah'a, sonra bana sahip çıkan Alanya'ya ve devlet büyüklerime teşekkür ediyorum” dedi 

 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün hain darbe girişiminden sadece birkaç gün sonra kendisine yönelik kumpas neticesinde Antalya’dan gelen bir polis ekibi tarafından önce gözaltına alınıp Antalya’ya götürülen, ardından tutuklanarak cezaevine konulan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, suçsuzluğu anlaşılınca sadece bir hafta sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. 13 ay süren yargılama sonucu 14 Eylül 2017 tarihinde Şahin’in suçsuzluğu Yargı kararıyla da tescil edilmiş, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, takipsizlik kararı vererek Şahin'in suçsuz olduğuna hükmetmişti. İsnat edilen suçun iftira olduğunu tespit eden Başsavcılık, takipsizlik kararında ayrıca iddia sahibi kişilerin soyut ifadesi dışında şüphe oluşturacak delil bulunmadığını açıklamıştı. 

 Yaşanan gelişmeler Alanya’da Şahin aleyhinde ifade veren isimleri bir kez daha gündeme getirdi. Şahin’i Alanya’daki FETÖ üyeleriyle içli dışlı göstererek ağır ceza almasını sağlamak isteyen, bunun için Emniyet’e giderek asılsız ifadeler verdikleri belirtilen kişilerin kim oldukları merak konusu olurken, Şahin’in avukatlarının iftira ve kumpas kuranlarla ilgili dava açmaya hazırlandıkları gelen bilgiler arasında. Edinilen bilgiler arasında, Şahin’in dava açmaya hazırlandığı bu kişiler arasında bir dönem aktif siyaset yapan eski siyasetçiler ve iş adamları olduğu öğrenildi.

Etiketler: Mehmet Şahin   ALTSO  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki