Radyo TimeRadyo Time

“Kurban atıklarını sokağa atmayalım”

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kent genelinde temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bayram öncesi şehri pırıl pırıl yapan Temizlik İşleri Ekipleri, bayramda izin kullanmadan 600 personel ve 147 araç ile mesai yapacak.
Bu haber 549 kere okunmuş.15 Ağustos 2018, Çarşamba - 13:04

 Çalışmalar kapsamında İskele Caddesi Rıhtım Şelale önü, belediye ve kaymakamlık çevresi temizlenerek yıkandı. Temizlik çalışmalarının alt geçitler, yıkama işlemine ihtiyaç duyan cadde, sokak ve ören yerlerinde devam edileceği açıklandı. Ayrıca Kurban Bayramı boyunca geri dönüşüm toplama hizmeti de devam edecek. Zortaş Geri Dönüşüm 125 personel ve 25 geri dönüşüm aracı, Alanya Geri Dönüşüm ise; 25 personel ve 7 geri dönüşüm aracı ile hizmet verecek. Toplamda Temizlik İşleri Müdürlüğü 147 araç ve 600 personel ile bayram süresinde Alanya’ya kesintisiz hizmet sunacak. 

 Temizlik işlerinin gece ve gündüz çalışmalarına süpürge makinesi destekli devam ettiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kent genelinde bayram hazırlıklarımız devam ediyor. Bu kapsamda temizlik işlerimiz merkezi caddeleri, alt geçitleri, yer altı konteynerlerını temizledi ve temizlenmeye devam ediliyor. Bayram boyunca artan kent nüfusu dolayısıyla şehir merkezindeki turistik caddelerde yaşanabilecek kirliliğe çöp taksilerle anında müdahale edeceğiz” dedi

 Vatandaşların kurbanlarını belediyenin belirlediği kesim yerlerinde kestirmeleri konusunda uyaran Başkan Yücel, “Bu mübarek bayramda kurban kesme ibadetimizi yerine getirirken çevreyi kirletmeyelim. Bu konuda özelikle Kurban atıkları pis görüntü, sinek ve koku oluşumunu önlemek için mutlaka poşetleyerek atılmalı. Kurban atıklarının bahçe gibi yerlere boş arazilere atılmasını engelleyelim. Daha temiz bir Alanya için kirletmeyelim kirletenleri de uyaralım” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki