Radyo TimeRadyo Time

Kurtoğlu Pazarcılar Odası’nı ziyaret etti

Vatan Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu, Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit’i ziyaret etti.
Bu haber 359 kere okunmuş.12 Mart 2019, Salı - 16:23

 Alanya pazarcı esnafı sorunları üzerine konuşan iki başkan, sorunların çözümü noktasında fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan Kurtoğlu, “Alanya’mız plansız yönetiliyor. Göreve geldiğimiz gün ciddi bir imar çalışması başlatacağız. Öncelikle bu planlamaya çıkar-rant güçlerinin müdahalesine izin vermeyeceğiz. Pazar yerlerimizin korunması ve geliştirilmesi için çalışmalar yürüteceğiz” dedi. 

 “Pazarcımız borç batağı içinde” diyen Kurtoğlu, “Pazar yerlerinden alınan ücretlerin yeniden gözden geçirileceğini belirterek kazancının büyük kısmını yere vermesine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu. Vatan Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu, açıklamasında son olarak “Şehircilik bilimini ve imar hukukunu referans alarak, katılımcı anlayışla bir kentsel plan oluşturacağız. Bu planlamayı yaparken, hak sahiplerinin hiçbiri mağdur edilmeyecek ve Pazar yerleri mutlaka korunacak. Üretilen ürünlerin vatandaşımıza ulaşmasında en önemli noktalardan biri olan pazarlarımız yok sayılamaz” dedi.

 Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit de ziyaretlerinden ötürü teşekkür ettiği Kurtoğlu’na pazarcı esnafı olarak sıkıntıların çözümü konusunda el birliğiyle çalışılması gerektiğini söyledi. BAĞ-KUR primleri ödemede zorluk çektiklerini söyleyen Oda Başkanı Hasan Yiğit, seslerinin duyurulması konusunda gösterdiği çabadan ötürü Kurtoğlu’na bir kez daha teşekkür ettiklerini belirtti. 

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki