Kütürüp ve Sugözü’nde imar sorunu çözüldü

Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan Kütürüp ve Sugözü Mevkine ait 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 uygulama imar planları Alanya Belediyesi’nden geldiği şekli ile Antalya Büyükşehir Meclisi’nde oy birliği ile onaylandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bölge halkına ve Alanya'mıza hayırlı olsun” dedi.
Bu haber 424 kere okunmuş.11 Mayıs 2018, Cuma - 16:25

 Alanya’nın kuzeyinde kalan Kütürüp ve Sugözü Mahallelerini kapsayan alanda yıllardır imar uygulamalarında yaşanan sıkıntılardan dolayı bölge halkının mağduriyeti söz konusuydu. Alanya Belediyesi problemli olan bölgelere yönelik yürüttüğü çalışmalar neticesinde Kütürüp ve Sugözü Mevkii için de planlama çalışmaları yaptı.  Alanya Belediyesi, vatandaşlar ile görüşerek sorunlarını tek tek dinlendi ve mahkeme kararlarını da yerine getirecek şekilde 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 uygulama imar planlarını hazırladı.

 Kütürüp ve Sugözü ile ilgili hazırlanan planlar, 07.11.2017 tarihinde Alanya Belediye meclisince onaylanmasının ardından 2017 Aralık ayında Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildi. Bugün gerçekleşen Antalya Büyükşehir Belediyesi Devam Meclisinde Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan Kütürüp ve Sugözü Mevkiine ait 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 uygulama imar planları Alanya Belediyesi’nden geldiği şekli ile oy birliği ile onaylandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bölge halkına ve Alanya’mıza hayırlı olsun” diyerek planların hazırlanması ve onaylanması aşamasında emeği geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Meclis Üyelerine teşekkürlerini sundu.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki