LÖSEV Antalya’da fark yaratmaya devam ediyor

LÖSEV, löseminin önlenebilen ve tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu tüm Türkiye’ye anlatmak amacıyla 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri düzenliyor.
Bu haber 58 kere okunmuş.04 Kasım 2019, Pazartesi - 15:35

Birbirinden farklı rengarenk etkinliklerle löseminin tedavi edilebilen bir hastalık olduğu, takılan maskenin hastanın kendisini korumak için taktığı ve LÖSEV’in çocuk ve yetişkin tüm hastalara ayni, nakdi ve sosyal destek olduğu anlatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatında da kendine yer bulan Lösemili Çocuklar Haftası, birbirinden renkli birçok etkinliğine ev sahipliği yapacak. 

Antalya lösemili çocuklara farkındalık için yürüdü

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında tüm Türkiye’de “Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım” diyerek renkli etkinlikler hayata geçiren LÖSEV Antalya’da 2 Kasım Cumartesi günü çocuklar, aileleri, gönüllüler, iyileşen gençlerle şehir’de bir farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. 

Katılımcıların maskelerini takarak Aydın Kanza Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na dek yaptığı yürüyüş hem katılımcılardan hem Antalyalı halktan büyük ilgi gördü. Coşku dolu geçen farkındalık yürüyüşü tüm Antalya’yı sardı. Belediye başkanlarından spor kulüplerine, sanatçılardan basın mensuplarına dek her kesimden insanımız projeye maske takarak yanıt veriyor.  Sosyal medyada da oldukça ilgi toplayan maske etkinliği tüm Türkiye ve Antalya’dan #losev1998 ve #maskemitakarımfarkındalıkyaratırım etiketleriyle paylaşılmaya devam ediyor.

Halka açık olan etkinlikler, Antalya ve tüm Türkiye’de hafta boyunca devam edecek.

Etiketler: LÖSEV  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki