Radyo TimeRadyo Time

LÖSEV’de çocuklar için eğlence ve eğitime ara yok

LÖSEV’e kayıtlı lösemili ve tedavisi bitmiş çocuklar yarıyıl tatilinde dönem derslerini destekleyecek içerikte etkinliklerle hem eğlenerek hem de öğrenerek dolu dolu bir tatil yaşıyorlar.
Bu haber 417 kere okunmuş.30 Ocak 2020, Perşembe - 12:16

LÖSEV, 21 yıldır uzun süren tedavileri boyunca eğitimlerine ara veren çocuklar için eğitim faaliyetleri ile de fark yaratmaya devam ediyor. Eğitim dönemi boyunca sürdürdüğü “Canım Kardeşim Ders Evi” projesinde LÖSEV eğitim gönüllülerinin verdiği derslere ilave olarak tatillerde yürütülen öğrencilere özel tatil programları ile çocukların eğitim yolculuklarını en etkili şekilde geçirmeleri sağlanıyor.

Dönem boyunca eğitim müfredatına uygun olarak Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler gibi temel derslerin yanı sıra bireysel gelişimleri için müzik, drama, satranç gibi sanatsal eğitimler alan çocuklar, tatil boyunca gezi, sinema, tiyatro faaliyetlerine katılarak sosyalleşme fırsatı buluyorlar. Sanatla iç içe atölye çalışmalarının yanı sıra Meslekleri Tanıyalım Projesiyle meslekleri uzmanlarından öğrenme imkanı buluyorlar. 

Eğlendirirken öğrenmek

LÖSEV yarıyıl tatil programıyla çocukların bir arada eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken aktiviteler ve eğlendirici eğitimlerle bireysel gelişimlerini hedefliyor. Hastalık ve tedavi sürecinde aynı kaderi paylaşan çocuklar tatillerde sosyalleşirken öğreniyor, eğleniyor ve motive oluyorlar. 

Bu kapsamda Antalya’da yaşayan lösemili ve tedavisi tamamlanmış çocuklar, tatil boyunca birçok eğitici ve eğlenceli aktiviteye katılma şansı yakaladılar. Meslekleri Tanıyalım etkinliği kapsamında Antalya İtfaiyesi, 112 Acil Ambulans ve Sanat Atölyesi gibi birçok yeri ziyaret ederek itfaiyecilikten acil tıp teknisyenliğine ilgi çekici meslekleri keşfeden lösemili çocuklar, Kuk-art/kukla tiyatrosu, Ters Ev, Sanat atölyesi ve Zıp Zıp Park ziyaretleri ile de yarıyıl tatilinin keyfini doyasıya çıkardılar.

LÖSEV, çocukların kanser savaşında maddi - manevi desteklenmelerinin yanı sıra eğitim ve sosyal destek almaları konusunda birçok proje yürütüyor. Çocukların tedavileri devam ederken yaşıtlarıyla aynı düzeyde eğitim almaları, tedavi sonrası hayata kaldıkları yerden adapte olmaları için önem taşıyor. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki