Radyo TimeRadyo Time

LÖSEV’li gençler sağlık için bisikletçilerle buluştu

Bu hafta Antalya’da LÖSEV’e kayıtlı lösemili-kanserli çocuklar ve gençler, profesyonel hobileri bisiklet sporu olan Antalyalı iş insanları ile buluştu.
Bu haber 286 kere okunmuş.02 Ağustos 2019, Cuma - 12:36

Bilindiği üzere lösemi ve kanser hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar vücut savunmasını yok ediyor.  Hastalığın tedavisinde en önemli destek ise kaliteli protein tüketimi ve sağlıklı bir yaşamdır. Tedavi sürecinde protein ağırlıklı sağlıklı beslenme, vücut direncini artırarak iyileşmeye önemli katkı sağlıyor. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca hasta çocuklara ve ailelerine taze et ve et ürünleri iletiyor. Beslenmenin yanı sıra spor ve doğada daha çok vakit geçirmekte sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı.

Bu kapsamda LÖSEV, hasta çocuklara maddi manevi desteklerin yanı sıra moral motivasyon desteklerini de unutmuyor. Bu hafta Antalya’da LÖSEV’e kayıtlı lösemili-kanserli çocuklar ve gençler profesyonel hobileri bisiklet sporu olan Antalyalı iş insanları ile buluştu. Nashira Bisiklet Kulübü ve Velotalya Bisiklet Topluluğu Üyeleri ile sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme ile bisiklet sporunun önemine dikkat çeken etkinlik Nashira Park’ta, Coffeetainer  ev sahipliğinde gerçekleşti. Kahvaltı ile başlayan etkinlikte ilk olarak LÖSEV sunumu yapıldı. 

Ardından üyelerden Çağatay Bengi tarafından bisiklet ve güvenli sürüş sunumu, Avrupa Gençler Pist şampiyonu Recep Ünalan ile “Asla Vazgeçme” sunumu, Dr. Mehmet Refik Sezgin Sağlıklı beslenme sunumları yapıldı. Sunumların sonunda bisikletçiler ve çocuklar bir süre sohbet ettikten sonra bisiklet sürüşü denemeleri ve bisikletle gezintilerle etkinlik tamamlandı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik katılımcıları, çocuklarla vedalaşarak LÖSEV’e destek sözü verdiler.

Etkinlikte Kurban Bayramı çalışmaları içinde olduklarını paylaşan LÖSEV Yetkilileri, hastalara yıl boyunca iletilen et ürünleri için Kurban Bayramının çok önemli olduğunu ifade etti.

LÖSEV’e yapılan vekaleten kurban bağışları bugün LÖSEV’e kayıtlı 40.000’e yakın çocuk-yetişkin onko hastası ve ailelerine ulaştığını ve kesimlerin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın onay ve esasları doğrultusunda Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki sağlıklı et kombinalarında, din görevlileri, noter ve veteriner hekim eşliğinde yapıldığını ifade ettiler. Vekaleten bayramın 3 günü boyunca kesilen kurbanlar LÖSEV tarafından yıl boyunca lösemili çocuklara can oluyor, hayata bağlıyor.

Bu sene SEV tarafından 1040 TL olarak belirlenen vekaleten kurban bağışlarınızı tüm banka şubelerinden “LÖSEV” diyerek, bankaların bağış ekranlarından, 9 ilde bulunan LÖSEV Ofislerinden, www.losev.org.tr internet adresinden yapabilirsiniz. 

LÖSEV, hayırsever halkımızı, vekaleten kurban bağışı ve bayram bağışları ile hayat kurtarmaya davet ediyor.

Etiketler: LÖSEV  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki