Radyo TimeRadyo Time

“Maarif Davamız ve Nureddin Topçu” konferansı düzenlendi

Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, Eğitim Bir Sen Temsilciliğinin davetlisi olarak gittiği Alanya’da “Maarif Davamız ve Nureddin Topçu” konulu konferans verdi.
Bu haber 523 kere okunmuş.08 Şubat 2019, Cuma - 14:07

Konferans etkinliğine ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı, ALKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Bünyamin Aydın, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Antalya Başkanı Mustafa Çoban,  Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Sert, Alanya MÜSİAD Başkanı Mustafa Durusoy,  Şube Müdürleri, Gazipaşa, Manavgat ve Serik Eğitim Bir Sen İlçe Başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Doğan konferansta yaptığı konuşmada, Nureddin Topçu’nun hayatı, edebi kişiliği, eserleri ve düşünce dünyasına ilişkin önemli bilgiler verdi.

 Topçu’nun öğretmen, yazar ve fikir adamı olarak  Türkiye'nin son dönemdeki en önemli mütefekkirlerinden biri olduğunu söyleyen Doğan, “20. yüzyılımızın büyük düşünürü Topçu döneminin aynası olmakla kalmamış, bütün zamanlara hitap edebilecek eğitim, felsefe ve ahlak konularında  kalıcı fikirler ortaya koymuştur. Onun fikirleri bize ideal verir, harekete yöneltir, hakikat arayışına zorlar” diye konuştu.

 Sunum sonunda soru-cevap kısmına geçildi. Katılımcıların birbirinden güzel sorularını Mehmet Doğan aynı güzellikte cevaplandırdı. Konferans sonunda ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı tarafından plaket, Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Antalya Başkanı Mustafa ÇOBAN tarafından Alanya İpek Kozasından yapılan bir duvar süsü hediye edildi.

 Program sonunda, proje kapsamında dinleyicilere hediye edilen kitapları imzalayan Mehmet Doğan 'a dinleyiciler yoğun ilgi gösterdi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki